מפגינים נגד צו ההגירה של טראמפ (צילום: רויטרס, חדשות)
הפגנה נגד הצו (ארכיון) | צילום: רויטרס, חדשות

ניצחון לטראמפ בבית המשפט: בית המשפט העליון בארצות הברית קבע אמש (שני) כי צו ההגירה החדש של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ייכנס לתוקף. משכך, יוכל טראמפ להגביל את כניסתם לארצות הברית של מטיילים ומהגרים משש מדינות מוסלמיות - צ'אד, אירן, לוב, סומליה, סוריה ותימן - גם אם יש להם קשרים לאדם או מוסד המבוסס בארצות הברית. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צו ההגירה של טראמפ מגביל גם את כניסתם של תושבי צפון קוריאה וכן בכירי ממשל מוונצואלה - אולם מגבלות אלה כבר אושרו על ידי ערכאות נמוכות יותר ונכנסו לתוקף.

ההחלטה עברה ברוב של שבעה שופטים מול שני מתנגדים. "להפוך את ארה"ב לבטוחה, זו העדיפות מספר אחת שלי", צייץ הנשיא טראמפ בטוויטר בספטמבר האחרון. "אנחנו לא נכניס כאלה שאנחנו לא יכולים לסנן". מזכיר המדינה רקס טילרסון אמר אז כי בהכרזה על ההגבלות החדשות "הנשיא ממלא את חובתו להגן על אזרחי ארה"ב".

הנשיא טראמפ לא מאמין בהשפעת האדם על ההתח (צילום: חדשות)
טראמפ חותם על צו ההגירה (ארכיון) | צילום: חדשות

המגבלות שממשל טראמפ הוציא, זו הפעם השלישית, הם בכוח צו מנהלי שבסמכותו. בין הביקורת שספג טראמפ בעקבות ההגבלות נטען כי הן גזעניות ומכוונות נגד מוסלמים בלבד, וערכאות נמוכות יותר הטילו מגבלות שונות על הצו של הנשיא - הגבלות שכעת מבוטלות עם החלטת בית המשפט העליון.

כל צו הגירה שהוציא עד כה הנשיא טראמפ נתקל במאבק משפטי ממושך, כאשר בתי המשפט מעכבים את ביצועו. בנוסף, בעקבות שני הצווים הקודמים מפגינים רבים התכנסו בשדות תעופה ברחבי ארצות הברית על מנת למחות נגד הצו ונגד טראמפ.