26 בני אדם נהרגו אמש (ראשון) באירוע ירי בכנסיה בעיירה סאת'רלנד ספרינגס בטקסס, כך מעדכנים גורמים רשמיים במדינה. היורה הוא כריס וורד, שעל פי דיווחים ירה קודם כל במשפחתו למוות לפני שהחל לירות בשאר הנוכחים. שמו נחשף בשידור על ידי עדת ראייה, אולם הרשויות טרם אישרו רשמית את זהותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

טרם ידוע ההיקף המדויק של האירוע, אולם על פי הדיווחים הגיעו למקום כוחות הצלה רבים, ושני מסוקים של כוחות רפואה נראו מגיעים לזירה. לפחות 50 בני אדם השתתפו בתפילה בכנסיה הבוקר, כמדי יום ראשון. אתר ה-daily beast מדווח כי ככל הנראה, היורה פעל לבדו.

27 הרוגים, עשרות פצועים (צילום: CNN)
27 הרוגים, עשרות פצועים | צילום: CNN

על פי עדי ראיה,וורד נראה נכנס לכנסיה סביב השעה 11:30 (שעון ארה"ב) ומתחיל לירות לכל עבר. לדברי שוטרים שהגיעו לזירה, הוא חוסל לאחר מרדף קצר ולא מהווה סכנה. על פי דיווחים מהזירה, בין הנפגעים ישנו גם פעוט כבן שנתיים.

נמנע אסון גדול יותר בכנסייה (צילום: sky news)
היורה פגע קודם כל במשפחתו | צילום: sky news

שכנים סיפרו כי שמעו את היורה טוען מחדש את הנשק שברשותו מספר פעמים לפני שחוסל. "אנו מתפללים למען כל מי שנפגע באירוע, ומודים למערכת אכיפת החוק על התגובה המהירה", אמר מושל המדינה, גרג אבוט.

הנשיא דונלד טראמפ, שנמצא במסע באסיה, התייחס לאירוע בציוץ, וכתב: "שהאל יהיה עם אנשי סאת'רלנד ספרינגס, טקסס. ה-FBI ואנשי כוחות הביטחון בזירה. אני עוקב אחר המתרחש מיפן".