קושנר.
הפגישה לא פורסמה על ידי הבית הלבן | צילום: רויטרס, חדשות

חתנו ויועצו הבכיר של טראמפ ג'ארד קושנר שב בשבת האחרונה מביקור סודי בערב הסעודית, כך פרסם האתר האמריקני 'פוליטיקו'. על פי הדיווח מטרת הנסיעה, השלישית במספר למדינה, הייתה קידום התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

מהבית הלבן לא נמסרו פרטים אודות הפגישות אותם ערך קושנר, אך הוא ידוע בטיפוח קשרי ידידות עם הנסיך הסעודי סלמאן. "היועץ הבכיר לנשיא, סגנית היועץ לביטחון לאומי והנציג המיוחד למשא ומתן חזרו לאחרונה מסעודיה", נמסר מהבית הלבן לאחר פרסום הביקור באתר 'פוליטיקו'. "היועץ הבכיר נמצא בקשר מתמיד עם גורמים ישראליים, הרשות הפלסטינית, מצרים, איחוד האמירויות ירדן וסעודיה".

קושנר טס בנפרד משר האוצר האמריקני, סטיבן מנוצ'ין שנסע גם הוא לריאד כראש משלחת שמטרתה להיאבק במימון הטרור. הוא לווה על ידי השליח למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלט וסגנית היועץ לביטחון לאומי דינה פאוול.

גרינבלט המשיך משם לירדן, לרמאללה ולירושלים. מממשל טראמפ נמסר כי האסטרטגיה שמנחה את הבית הלבן היא ניסיון לייצר רשת מנהיגים אזוריים שישמשו תפקיד בתהליך המדיני. "המפתח לפיתרון הוא מצרים והמפתח למצרים הם אבו דאבי וסעודיה", אמר מקורב לנשיא האמריקני.

"בעוד שהשיחות האזוריות הללו משחקות תפקיד חשוב", אמר גורם בבית הלבן. "הנשיא שב ומדגיש כי השלום בין הישראלים לפלסטינים יכולים להיות רק על ידי שיחות ישירות בין הצדדים וארה"ב תמשיך לפעול למען מטרה זו".