היורה, דווין פטריק קלי (צילום: מטוויטר)
דווין פטריק קלי, 26 | צילום: מטוויטר

גורם רשמי במשטרה הפדרלית בארה"ב אישר הלילה (שני) לכלי תקשורת אמריקניים את זהותו של היורה מהטבח בכנסייה בטקסס: דווין פטריק קלי, בן 26 מהעיר סן אנטוניו. באירוע הירי נהרגו לפחות 26 בני אדם, לאחר שקלי נכנס לכנסייה בעיירה סאת'רלנד ספרינגס במהלך טקס ופתח באש. קלי אותר ירוי ברכבו ומותו נקבע. מתחקיר המשטרה עולה: החשוד הגיע לזירה לבוש במדים שחורים ובאפוד מגן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בפנטגון אישרו כי קלי הוא יוצא חיל האוויר האמריקני שהוצב בבסיס במדינת ניו מקסיקו, ושירת במשך ארבע שנים בין השנים 2010 ל-2014. הוא ננזף במשפט צבאי שהתקיים בשנת 2012 לאחר שתקף את אשתו ובנו ואף ריצה שנת מאסר, בסופה שוחרר מהצבא בשל התנהגות לא נאותה.

חלק מהחקירה מתמקדת באופן שבו השיג החשוד כלי נשק, שכן לפי החוק האמריקני מי שסולק מהצבא מסיבות משמעתיות לא יכול להחזיק בנשק. כמו כן, לא נמצא קשר בינו לבין גורמי טרור בינלאומיים. החוקרים ממשיכים בניסיון להבין את המניע מאחורי המעשה ובודקים את פעילותו האחרונה של היורה ברשתות החברתיות.

זירת האירוע, אמש (צילום: Sky News)
זירת האירוע, אמש | צילום: Sky News

במהלך התדרוך, סיפרה המשטרה על תושב העיירה שמתגורר בסמוך לכנסייה והצליח לירות לעבר החשוד עם רובה ציד שנשא, כאשר זה יצא מהכנסייה לאחר הירי. לפי הפרטים, קלי הפיל את הנשק האוטומטי בו אחז ורץ לרכבו. גורמים במשטרה המקומית אישרו כי היורה אותר מת ברכבו בתום מרדף משטרתי, לא ברור אם הוא התאבד בירייה או שנורה למוות על-ידי אותו תושב שירה לעברו. כמו כן, המשטרה הודיעה בתדרוך כי ברכבו של קלי נמצאו כלי נשק נוספים.

בכלי התקשורת בארה"ב דווח כי המשטרה חוקרת את מקום מגוריו של קלי באמצעות כלבי גישוש. לפי פרטי החקירה, קלי מתגורר ביחידת דיור נפרדת מאחורי בית הוריו, יחד עם אישתו ובנו בן השנתיים.

שכנים סיפרו כי שמעו את היורה טוען מחדש את הנשק שברשותו מספר פעמים לפני שחוסל. "אנו מתפללים למען כל מי שנפגע באירוע, ומודים למערכת אכיפת החוק על התגובה המהירה", אמר מושל המדינה, גרג אבוט.

הנשיא דונלד טראמפ, שנמצא בימים אלה במסע באסיה, התייחס לאירוע בציוץ, וכתב: "שהאל יהיה עם אנשי סאת'רלנד ספרינגס, טקסס. ה-FBI ואנשי כוחות הביטחון בזירה. אני עוקב אחר המתרחש מיפן".