בקרוב תחנת רכבת על שם נשיא ארה"ב? (צילום: רויטרס, חדשות)
הנשיא טראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

סערה חדשה בארצות הברית? ממשל טראמפ אסר על פקידי המרכזים לבקרת מחלות ומניעתן במדינה להשתמש ברשימת מילים או ביטויים - כולל "עובר" ו"טרנסג'נדר"- בכל מסמך רשמי שהוא לשנת התקציב הבאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

לפי הדיווח, שהעביר גורם שביקש להישאר בעילום שם, רשימת המילים הועברה לראשונה לאנליסטים של מרכז לניטור ומניעת מחלות הלאומי הנמצא באטלנטה בידי האחראים על תקציבו בשיחה מיוחדת שנערכה ביום חמישי האחרון.

המקור סיפר כי על עובדי המקום נאסר להשתמש לאלתר במילים "פגיע", "זכאות", "גיוון" (או: שונות), "טרנסג'נדר", "עובר", מבוסס-עובדות" ו-"מבוסס-מדע". במקום אותן מילים, סיפק הממשל חלופות. כך לדוגמה, במקום "מבוסס מדע", האנליסטים הונחו לומר שהמלצותיהם "מבוססות על מדע בהתחשב בנורמות הקהילתיות וברצונותיה".

כרגע לא ברורה לגמרי הסיבה שהובילה את הממשל להוריד את ההנחיה, אך יחס הבית הלבן בעידן טראמפ כלפי סוגיות שעל הפרק בארצות הברית - כמו היחס לקהילת הלהט"ב, זכויות מגדריות וכן הזכות להפיל - עולה תכופות לכותרות בשל היחס השנוי במחלוקת אליהן מצד הנשיא וממשלו.

מספר חודשים לאחר כניסת טראמפ לתפקידו כנשיא, ולקראת החלטתו לפרוש מהסכם האקלים ההיסטורי שנחתם בפריז ב-2015, דיווחו כלי תקשורת רבים בארצות הברית כי ממשלו אסר באופן גורף על פקידים רשמיים להשתמש במילים "התחממות גלובלית".