"זמן מסך קשור לנטיות אובדניות" (צילום: 123RF, חדשות)
צילום: 123RF, חדשות

בממשלת צרפת החליטו לקחת את המלחמה בטלפונים הסלולריים בבתי הספר צעד אחד קדימה והודיעו כי מעתה - השימוש בהם בתוך כותלי בית הספר ייאסר לחלוטין. על פי הודעת שר החינוך הצרפתי, האיסור החדש ייכנס לתוקף החל משנת הלימודים הבאה - ספטמבר 2018.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מדובר בהצעה שהועלתה לראשונה במהלך קמפיין הבחירות של הנישא הנבחר עמנואל מקרון. על פי הודעת הממשלה, יורשו התלמידים להביא עימם את הטלפונים לבית הספר, אך לא יורשו להוציאם מהתיק עד לסוף יום הלימודים, גם לא בהפסקות.

האיסור ייחול על כלל התלמידים במדינה מכתה א' ועד לסוף חטיבת הביניים, גילאי 6-15. שר החינוך אף אמר כי במספר בתי ספר במדינה החליטו להחיל את האיסור כבר השנה. "לפעמים צריך את הטלפון הנייד מסיבות לימודיות או מקרים דחופים, אבל חייבים שהשימוש בהם יהיה תחת שליטה", אמר השר. "הילדים היום כבר לא משחקים אחד עם השני בהפסקות, הם כולם תקועים מול המסך ומנקודת מבט חינוכית זו בעיה".

למרות הנחישות של הממשלה, באיגוד המורים הצרפתי הביעו ספקות ביכולת של הממשלה לאכוף את האיסור. "אנחנו מעט ספקנים כי אנחנו מתקשים להבין מה הנושא המרכזי כאן", אמרו באיגוד. "אנחנו לא מוצאים היגיון או פרקטיות בהצעה שלהם".

"אני לא מבין איך זה יעבוד", אמר תלמיד באחד מבתי הספר בפריס שנשאל על האיסור החדש. "מי ייקח את הטלפונים? איך נקבל אותם בחזרה?". תלמידה נוספת הוסיפה: "זה מגוחך. בבית הספר שלי אנחנו גם ככה לא משתמשים בהם בשיעורים או בהפסקות אז מה הבעיה? אם תופסים תלמיד משתמש בטלפון באורחת הצהרים למשל, מחרימים לו אותו מיד והוא נענש בריתוק".

גם ההורים נשמעו מהוססים. "ככל הנראה מדובר ברעיון טוב כשהילדים בבית הספר עצמו, אך לא ניתן לאסור עליהם להביא את הטלפונים לבית הספר מלכתחילה", אמרה אחת האימהות. "הבת שלי למשל הולכת וחוזרת לבד מבית הספר כך שאני רוצה שיהיה לה טלפון איתה".

"לפני ישיבות חשובות אנחנו מפקידים את הטלפונים בארון ייעודי, אין סיבה שלא ייעשו זאת גם בכניסה לכתות", אמר שר החינוך בתחילת השנה, כשההצעה עלתה לסדר היום.