"אם נישאר - זה בגלל ישראל" (צילום: רויטרס, חדשות)
"המדיניות מנוגדת לצורכי הביטחון הלאומי", | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ אמר הלילה (שני) כי הפיגוע בניו יורק, שעל פי הרשויות בוצע על ידי מהגר מבנגלדש, מדגיש את "הצורך הבהול" להעביר את רפורמת ההגירה. טראמפ הסביר כי החשוד בביצוע הפיגוע היגר לארה"ב באמצעות ויזה משפחתית, המוכרת גם כ"ויזת שרשרת" שלדבריו "מנוגדת לצורכי הביטחון הלאומי". מוקדם יותר אושר כי החשוד "שאב השראה מדאע"ש".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"מערכת ההגירה מאפשרת ליותר מדיי אנשים מסוכנים, שאינם נבדקים כראוי, להגיע למדינה שלנו", אמר טראמפ והוסיף "החשוד בטרור נכנס למדינה שלנו דרך 'ויזת שרשרת' שאינה תואמת את צרכי הביטחון הלאומי".

הנשיא דחק בקונגרס לבטל את השיטה הזו ולקדם את ההצעות הנוספות של הממשל שלו במטרה להבטיח "ביטחון לאומי מוגבר". באותה הזדמנות קידם גם את צו איסור כניסת המוסלמים למדינה, למרות שהצו אינו תקף למדינה ממנה הגיע המפגע.

דוברת הבית הלבן, שרה סנדרס, הדגישה כי אם מדיניות ההגירה של טראמפ היתה נכנסת לתוקף, המפגע מניו יוקר היה נשאר מחוץ לארצות הברית. "אנחנו יודעים שהנשיא מתנגד לויזת שרשרת", הסבירה.

"לא היה נכנס לארה"ב", אללה (צילום: CNN‎)
"לא היה נכנס לארה"ב", אללה | צילום: CNN‎

הרשויות בארצות הברית אישרו כי האדם שנשא את חגורת הנפץ המאולתרת נאצר, לאחר שהמטען שנשא התפוצץ ברכבת התחתית בניו יורק ופצע מספר אנשים. מאוחר יותר נמסר כי החשוד הוא מהגר מבנגלדש ששאב השראה מארגון דאע"ש.

האירוע כונה על ידי ראש עיריית ניו יורק כ"ניסיון פיגוע". החשוד במעשה זוהה על ידיי הרשויות כקאיד אללה, בן 27 מבנגלדש, שמתגורר בשנים האחרונות בברוקלין. בפיצוץ שארע במסוף האוטובוסים Port Authority ברובע מנהטן נפצעו 3 בני אדם במצב קל.