ה
ה"מרגלת", סטלה פן | צילום:

פרשת המפיק ויינסטיין וה"מרגלים" הישראלים מסתעפת: הבוקר (חמישי) פורסם בבריטניה כי סטלה פן, ישראלית בשנות ה-30 לחייה, היא העובדת של חברת "בלאק קיוב" שנשלחה על ידי המפיק ההוליוודי הארווי ויינסטיין לרגל אחר אחת המתלוננות נגדו, השחקנית רוז מקגאוון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

פן מתוארת ב"דיילי מייל" הבריטי" כשחקנית וגם "בוגרת צבא בלונדינית שפעלה במסווה", שעלתה לישראל מיוגוסלביה לפני יותר מ-20 שנה. לפי הפרסום, פן הערימה על השחקנית על מנת שתחלוק עמה את זכרונותיה - לאחר שנדחפה לפגישות בין מקגאוון לעיתונאים.

עוד נטען בבריטניה כי פן טענה שהיא פועלת מטעם קבוצה למען זכויות נשים וביקשה ממקגאוון לדבר באירוע פומבי. "היא השתמשה בשמות בדוייים כמו 'דיאנה פיליפ' ו'אנה'", נטען בדיילי מייל.

השחקנית רוז מק'גוון
השחקנית רוז מקגאוון | צילום: רויטרס, חדשות

התשלום עבור הריגול: 1.3 מיליון דולר מראש

על ידי ההתקרבות לשחקנית, פן הצליחה להשיג את ספר זכרונותיה של מקגאוון שעוד לא פורסם - כדי לברר האם היא מתכוונת לפרסם את ההאשמות נגד ויינסטין. השתיים נפגשו מספר פעמים בניו יורק וקליפורניה, בין היתר.

"היא טענה כי היא עובדת בשביל חברה הנמצאת בלונדון בזמן שעבדה ב'בלאק-קיוב'", נטען ב"דיילי מייל" שחשף את תמונתה של פן. בארה"ב פורסם כי לאחר שהתפרסמו ההאשמות של מקגאוון, "דיאנה" כתבה לה ושיבחה אותה: "רק רציתי להגיד לך כמה את אמיצה בעיניי".

המפיק ההוליוודי הארווי וויינסטין
המפיק ששכר מרגלים. ויינסטין | צילום: רויטרס, חדשות

פן התחתנה לאחרונה ומתגוררת ביפן, כך לפי מספר מקורות. לפי ההערכות, ויינסטיין שכר את פן וסוכנים נוספים מ"בלאק קיוב" על מנת להוכיח שנפל קורבן לקמפיין הכפשה מצד הנשים שטענו כפי תקף אותן מינית. עבור העבודה שילם ויינסטיין ל"בלאק קיוב" כ-1.3 מיליון דולרים מראש, על מנת שאנשי החברה יאספו מידע על מספר נשים, בהם מקגאוון. המבצע כונה על ידי ויינסטיין בתכתובות "מבצע מצנח".

שלשום פורסם בחדשות 2 כי מי שהכיר לויינסטין את חברת המודיעין הישראלית הינו ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק. ויינסטין נודע כתומך גדול של הילרי קלינטון, ואף הזמין לכנס התרמה עבורה בשנה שעברה את ראש הממשלה לשעבר ברק, ואת בעלי חברת Black Cube, דן זורלא.

קורא לאיחודים גדולים בשמאל
תיווך בין הצדדים. אהוד ברק | צילום: פלאש 90, חדשות

מחברת Black Cube נמסר השבוע בתגובה: "מדיניות Black Cube היא לעולם לא לדון על לקוחותיה עם צד שלישי כלשהו, וכן, לעולם לא לאשר או להכחיש כל ספקולציה לגבי עבודתה. משרדי עו"ד מובילים בישראל וברחבי העולם נעזרים בשירותי Black Cube לאיסוף ראיות בסכסוכים עסקיים מורכבים וביניהם איתור העומדים מאחורי קמפיינים תקשורתיים שליליים. החברה אינה פועלת בסכסוכים משפחתיים או כאלה שמערבים אלימות מכל סוג שהיא".

עוד נמסר כי "יודגש כי Black Cube עבדה, עובדת ותעבוד תמיד בהתאם לחוק, בכל מדינה בה היא פועלת ובהתאם לחוות דעת משפטיות ממשרדי עורכי דין מובילים ברחבי העולם, ובהתאם לכך גם מאמצת לעצמה סטנדרטים אתיים גבוהים ביותר בכל פעולותיה".

מסביבתו של אהוד ברק נמסר בתגובה: "לפני יותר משנה, נשאל ברק ע"י הארווי ויינסטין האם הוא מכיר חברת אבטחה ישראלית שדבר קיומה הגיע לאוזניו, שמסוגלת לסייע לו בנושאים עסקיים שהוא ניצב בפניהם. ברק אישר לו שהחברה שעליה הוא שמע היא כנראה Black Cube, ושהיא אכן עובדת מישראל. ברק איננו מכיר אישית את החברה או את העומדים בראשה אך העביר לויינסטין פרטים שמאפשרים התקשרות עמה. ברק לא היה מודע עד הבוקר לעובדה שהחברה נשכרה ע"י וינסטיין, ולא למטרות או לפעילות שלשמן היא נשכרה על ידו".