פוטין וטראמפ. שיתפו פעולה? (צילום: רויטרס, חדשות)
"לא מנסים להשפיע על הבחירות" | צילום: רויטרס, חדשות

רוסיה לא מתערבת? הנשיא הרוסי ולדימיר פוטין טען היום (רביעי) כי ארצו לא פועלת להשפיע על מערכת הבחירות בארה"ב ואמר כי מדובר ב"היסטריה". זמן קצר לאחר מכן איים אחד מיועציו של פוטין כי אם טראמפ לא ייבחר, האמריקנים מסתכנים במלחמה גרעינית. במקביל, טראמפ איים בעצרת בחירות כי דאע"ש "ישתלט" על ארצות הברית אם קלינטון תיבחר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק 

"אמריקנים צריכים להצביע לדונלד טראמפ, או שהם מסתכנים בהיגררות לתוך מלחמה גרעינית", הצהיר ולדימיר ז'ירינובסקי, יועץ לפוטין. לדברי ז'ירינובסקי, הידוע בהתבטאותיו הססגוניות, לסוכנות הידיעות רויטרס, "טראמפ הוא האדם היחידי שיכול למתן את המתיחות המסוכנת בין מוסקבה לוושינגטון".

לדברי היועץ, אם הילרי קלינטון תיבחר לנשיאות, הדבר עלול להוביל לפתיחת מלחמת העולם השלישית. "היחסים בין רוסיה לארצות הברית לא יכולים להיות גרועים יותר", הצהיר. "הדרך היחידה שבה זה יכול להסלים זה אם תפרוץ מלחמה". עוד הדגיש כי "אמריקנים שמצביעים ב-8 בנובמבר מוכרחים להבין שהם מצביעים לשלום עולמי אם הם מצביעים לטראמפ – אך אם יצביעו להילרי, זו מלחמה. זה יהיה סרט קצר. יהיו הירושימה ונגסקי בכל מקום".

דונלד טראמפ (צילום: חדשות 2)
טראמפ באירוע בחירות בפלורידה, הערב | צילום: חדשות 2

"הילרי חייבת ללכת לכלא"

המועמד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית הזהיר הערב באירוע בחירות בפלורידה כי "דאע"ש מעוניין בניצחונה של קלינטון, כי אם היא תיבחר הם ישתלטו על המדינה הזו ועל חלקים נרחבים מהעולם".

טראמפ חזר על דבריו מהעימות הטלוויזיוני בין השניים וקרא לכליאתה של המועמדת הדמוקרטית בעקבות פרשת המיילים. "היא שיקרה בפני הקונגרס", אמר. "אבקש מהתובע הכללי למנות תובע מיוחד שיטפל בעניינה. היא מחקה את המיילים - היא חייבת ללכת לכלא".

ימנע כניסת מהגרים מ-7 מדינות (צילום: רויטרס)
"יכול להילחם בדרך בה אני רוצה" | צילום: רויטרס

פוטין אמר ממקום מושבו במוסקבה כי הפריצה למחשבים בארה"ב "לא משרתת אף אינטרס של רוסיה" והאשים את שני הצדדים ב"רטוריקה מטעה לגבי רוסיה". לדבריו, "הם התחילו בהיסטריה הזו, זה לא קשור אלינו". בניגוד ליועצו, פוטין הבהיר כי הקרמלין ישתף פעולה עם כל מי שייבחר "כל עוד הוא או היא ירצו לשתף איתנו פעולה".

"אלמד את הרפובליקנים איך לנצח"

בתוך כך, שיגר טראמפ לרחבי הרשת סדרה של ציוצים בחשבון הטוויטר שלו, שבהם הוא תוקף חברים בולטים בממסד הרפובליקני. "כמה נחמד שהוסרו ממני השלשלאות ועכשיו אני יכול להלחם עבור אמריקה בדרך בה אני רוצה", כתב בין היתר. "מלבד הפעם שרימו על מנת להביס את ברני סנדרס בפריימריז, הדמוקרטים תמיד הוכיחו שהם הרבה יותר נאמנים זה לזה מהרפובליקנים". עוד הוא כתב כי "רפובליקנים חסרי נאמנות קשים הרבה יותר מהילרי המושחתת. הם תוקפים אותך מכל הכיוונים. הם לא יודעים איך לנצח - אני אלמד אותם".

"רוסיה לא בת ברית". ראיין (צילום: רויטרס, חדשות)
הסיר את תמיכתו בטראמפ. ראיין | צילום: רויטרס, חדשות

טראמפ תקף ספציפית גם את פול ראיין, יו"ר בית הנבחרים האמריקני והמתמודד לסגן הנשיא הרפובליקני בבחירות 2012, שהודיע כי אינו יכול יותר להגן על טראמפ לאחר פרסום הקלטות בהן הוא נשמע מתרברב בתקיפה מינית של נשים. "המנהיג החלש מאוד והלא יעיל שלנו, פול ראיין, ניהל שיחת ועידה גרועה מאוד בה כל חבריו השתוללו מחוסר הנאמנות שלו", צייץ טראמפ. עוד הוא תקף את הסנאטור והמועמד הרפובליקני לשעבר לנשיאות ג'ון מקיין: "הסנאטור בעל הפה המלוכלך ג'ון מקיין התחנן לתמיכתי בבחירות המקדימות שלו (נתתי לו, הוא ניצח), ואז זנח אותי לאחר ההערות".

במקביל, פרסם טראמפ סרטון תעמולה חדש התוקף בחריפות את יריבתו קלינטון. בסרטון נטען כי לקלינטון אין את כושר העמידה והכוח הנחוצים להנהיג את ארצות הברית - זאת חרף העובדה כי בעימות שנערך מוקדם יותר השבוע החמיא לה טראמפ כשהצהיר כי היא "פשוט לא מוותרת, היא לוחמת". בסרטון שובצו קטעים בהם נראית קלינטון משתעלת, כמו גם הסרטון מ-11 בספטמבר, בו נזקקה המועמדת הדמוקרטית לסיוע בכניסה לרכב לאחר שחשה ברע.