למרות אזהרת המסע שיש לגבי מצרים בכלל וחצי האי סיני בפרט, ישראלים רבים בחרו להעביר שם את ימי החג ובמעבר הגבול בטאבה מדווחים כי לא ראו עומס כזה כבר שנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רק בסוף השבוע האחרון דווח בסיני על מתקפה אווירית של צבא מצרים שכוונה נגד דאע"ש בתגובה לפיגוע בו נהרגו לפחות 12 חיילים מצרים, אלא שבמרחק של פחות מ-200 ק"מ משם נשמעים קולות אחרים לגמרי.

"החלטנו לפתוח את סיני מחדש. ברגע שאתה פה – אתה פה לגמרי. אין פחדים אין סרטים אין כלום", מספר אמיר מהישוב כליל הנופש בסיני. "הפעם האחרונה שהיינו פה הייתה לפני שש שנים. היה אז פחד וחשש וכל העניין כרוך בפחדים וחרדות. זה לא רק השקט והשלווה של סיני, אלא גם המחיר שיורד בחצי ואפילו יותר מהרגע שעוברים את הגבול".

"כשאתה כאן אתה מפסיק לפחד" (צילום: חדשות 2)
"כשאתה כאן אתה מפסיק לפחד" | צילום: חדשות 2

דנית מירושלים מספרת שלמרות האיומים היא דווקא מרגישה בטוחה יותר בסיני מאשר בארץ. "אני מרגישה כאן מאוד בטוחה, הרבה יותר ממה שאני מרגישה כשאני נוהגת מירושלים לתל אביב. דאע"ש נמצאים בחוף השני – בחוף של הים התיכון, זה שבטים אחרים, מנטליות אחרת".

נופשת אחרת מודה שפחדה לפני שיצאה אל סיני. "בטח שפחדתי, כל מי שסיפרתי לו – נבהל. פחד מדבק כמו שאומץ מדבק. הגעתי לכאן והייתי בהלם, באמת בהלם. אנשים נחמדים ואדיבים. אני לא פוחדת".

"אין ברירה זה גן עדן מושלם. לא משנה לאן נוסעים בעולם – זה השקט והשלווה הכי גדולים", אומרת יעל מיפו שחזרה בחודש שעבר לסיני אחרי יותר משש שנים ובתוך חודש חזרה בפעם השנייה, "במירוץ של החיים זה מזכיר שאפשר להסתפק במעט".

"לא הייתי כאן כמעט 10 שנים", מספר יואב מבית הלל. "האבא הפולני קצת חושש, אבל מתוך 50-60 איש שיש פה, 95% ישראלים. ישראלים בראש טוב"