הפעם הכיפה על הכוונת: מנהיגת מפלגת הימין הקיצוני בצרפת, מארין לה פן, הצהירה כי ברצונה לאסור על חבישת כיפות בצרפת. לה פן כבר יצאה בעבר נגד חבישת כיסויי ראש איסלמיים דוגמת החיג'אב, אך זו הפעם הראשונה בה התייחסה לכיסוי הראש היהודי. "זה ברור שאם הרעלה אסורה, גם הכיפה צריכה להיות אסורה במרחב הציבורי. כיסויי ראש צריכים להיות אסורים בחנויות, בתחבורה ציבורית וברחובות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

לה פן הוסיפה כי "כיפות אינן בעיה במדינה שלנו, זה ברור, אבל בשם השוויון צריך לאסור עליהן". לדבריה, "אם הייתי מבקשת לאסור רק על לבוש מוסלמי, היו מטיחים בי שאני שונאת מוסלמים". כצפוי, הקהילה היהודית הגיבה לאמירה בזעם, כשרבנים בכירים כינו את לה פן "בזויה".

לדברי אשת הימין הקיצוני, "המצב במדינה השתנה: בעבר, היה איזון עדין בין הדתות - אבל ההגירה המאסיבית שינתה זאת. רעלות וחיג'אבים מכניסים אותנו לסיר לחץ", המשיכה, "צרפת היא קורבן לקבוצות פוליטיות סקטוריאליות היות והמפלגות הקיימות לא מצליחות להתמודד עם הבעיה".

לה פן זכתה בכחמישית מהקולות בבחירות הכלליות האחרונות במדינה, ומובילה בשנים האחרונות אג'נדה אנטי-דתית, וספציפית אנטי-איסלמית, חזקה. בעבר קראה לאסור על תפילות ציבוריות, כמו גם על ארוחות כשרות וחלאל (הכשרות המוסלמית) בבתי ספר. עוד קראה לאסור על מימון זר לבניית מסגדים.