דונלד טראמפ התרברב על כך שניסה לקיים יחסי מין עם אישה נשואה, ועל כך שהוא מסוגל "למשש נשים" בווידאו שטרם פורסם משנת 2005 ונחשף לראשונה אמש (שישי). טראמפ פרסם התנצלות, לראשונה בקמפיין וגם עקץ על הדרך את בעלה של המועמדת הדמוקרטית, ביל קלינטון. רק מספר שעות לאחר החשיפה פרסם טראמפ סרטון ובו הוא אומר: "טעיתי, אני מתנצל".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בקטע נשמע טראמפ מדבר על נשים באופן וולגרי, כאשר הוא מחוץ לעדשת המצלמה, במהלך צילומים לתכנית הבידור "Access Hollywood". הקטע המדובר נחשף על ידי ה"וושינגטון פוסט".

טראמפ דחה בתחילה את הביקורת כלפי הקטע וטען שמדובר ב"הלצה של חדר הלבשה", בהצהרה רשמית שהוציא מטה הבחירות שלו. ההצהרה גם ניסתה באופן מיידי להטות את תשומת הלב לביקורת על בעלה של המועמדת הילרי קלינטון, הנשיא לשעבר ביל קלינטון.

ההתבטאות של טראמפ העלתה מיד את העניין בעימות המתקרב בין המועמדים. במשך חודשים הציגה קלינטון את טראמפ כמבזה נשים, והפרשה הנוכחית צפויה לתת לה חומר נוסף לגבות בו את טיעוניה.

ההערה גם הובילה לרגע היסטורי בקמפיין, כשבפעם הראשונה מזה 16 חודשים טראמפ התנצל. "היו אלה הלצות חדר הלבשה, שיחה פרטית שקיימתי לפני שנים. ביל קלינטון אמר דברים חמורים הרבה יותר בשעה ששיחק גולף. אני מתנצל אם פגעתי במישהו". ממטה קלינטון צייצו בתגובה בטוויטר: "זה מזעזע. אנחנו לא יכולים להרשות לאדם הזה להפוך לנשיא".

טראמפ מכחיש שאמר את הדברים (צילום: רויטרס)
"הלצה של חדר הלבשה", טראמפ. | צילום: רויטרס

בשיחה שנקלטה בטעות בשנת 2005, טראמפ מספר למנחה התכנית בילי בוש איך הוא ניסה לקיים יחסי מין עם אישה נשואה. "עשיתי עליה מהלך ונכשלתי, אני מודה", נשמע קולו של טראמפ בהקלטה. "ניסיתי לשכב איתה אבל היא הייתה נשואה".

טראמפ המשיך ותיאר איך "עשה עליה מהלך" בזמן שיצא איתה לקנות רהיטים, אך לא הצליח משום שהייתה נשואה. "ואז פתאום ראיתי אותה, אחרי שהיא השיגה ציצים מזויפים ושינתה לחלוטין את המראה שלה", הוסיף.

"משפחה מוכשרת ביותר", הקלינטונים (צילום: רויטרס)
מפנה את האש לביל קלינטון | צילום: רויטרס

בקטע אחר בתכנית טראמפ והמנחה רואים אישה חולפת וטראמפ אומר: "וואו! אני חייב להשיג סוכריית מנטה למקרה שאנשק אותה אחר כך. אני נמשך ליופי באופן אוטומטי, אני פשוט מתחיל לנשק אותן, כמו מגנט. מנשק בלי לחכות". "כשאתה כוכב הן פשוט נותנות לך לעשות את זה", הוסיף, "אתה יכול לעשות להן הכל, לתפוס אותן ב... כל מה שתרצה", אמר טראמפ.

יושב ראש בית הנבחרים וחבר המפלגה הרפובליקנית פול ראיין גינה את דבריו של טראמפ: "זה מחליא אותי", אמר וסרב להגיע לאירוע קרוב בוויסקונסין אליו מגיע גם טראמפ.

לא תתמודד בבחירות 2020 (צילום: רויטרס, חדשות)
קיבלה חומר נוסף? קלינטון | צילום: רויטרס, חדשות

"הסחת דעת מהנושאים החשובים"

בעקבות הסערה שעוררו דבריו של טראמפ בארצות הברית הוא פרסם התנצלות מוקלטת בווידאו בעמוד הפייסבוק שלו: "מעולם לא אמרתי שאני אדם מושלם, או ניסיתי להצטייר כמישהו שאני לא. עשיתי ואמרתי בעברי דברים עליהם אני מתחרט והסרטון שפורסם היום, שהוא בן יותר מעשור, הוא אחד מהם. כל מי שמכיר אותי לא מפקפק במי שאני. אמרתי את הדברים, טעיתי, ואני מתנצל".

"אני מתחייב להיות אדם טוב יותר מחר ולעולם לא לאכזב אתכם. בואו נהיה כנים, אנחנו חיים בעולם האמיתי", המשיך המועמד הרפובליקני. "זו בסך הכול הסחת דעת מהנושאים החשובים שעומדים לפנינו. אמנם אמרתי דברים מטופשים אך יש פער גדול בין מילים למעשים. ביל קלינטון בפועל ניצל נשים כשהילרי התעללה ותקפה את קורבנותיו".