גורת הפילים שהצילה חיים: קאם לי, גורת פילים מתאילנד, לא היססה לרגע ומיהרה למים כשחשבה שגבר טובע בנהר לידה. הגבר, דריק תומסון, היה חלק מהצוות שחילץ בשנה שעברה את קאם לה ואת אמה, הפילה באי טאוי, לשמורה מוגנת במדינה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

כשחשבה הגורה כי תומסון עומד לטבוע, מיהרה לנהר והושיטה לו את החדק שלה כדי להוביל אותו בחזרה לגדת הנהר. תומסון עצמו לא נסחף כלל בזרם אלא שחה להנאתו, אולם כצפוי - התרגש מאוד מהמחווה. "אנחנו מאמינים שאם נתייחס לחיות באהבה, הן יחזירו לנו אהבה", הסביר.

על פי העמותה "הצילו את הפילים", שתומסון הוא אחד ממייסדיה, מאז החילוץ קאם לה הפכה לחברה טובה של תומסון. היא נהנית במיוחד "להחזיק ידיים" איתו ולטייל עמו ברחבי השמורה. "מאז שהציל אותה, הוא בילה עמה זמן במאמץ לרפא אותה מהלחץ הנפשי בו הייתה שרויה והפגין כלפיה אהבה רבה", הסבירו בעמותה, "תוך זמן קצר היא יצרה עמו קשר אמיץ, וראתה בו חלק מהעדר שלה".

עד כה הציל הארגון יותר מ-70 פילים, רובם מבוגרים או סובלים ממוגבלות פיזית כלשהי. הפילים מועברים לשמורה מוגנת, שם הם משוחררים על מנת שיוכלו להסתובב באופן חופשי וליצור קשרים חברתיים עם שאר הפילים בשמורה.