הללויה בפעם האחרונה. לאונרד כהן (צילום: רויטרס)
נטמן לצד משפחתו | צילום: רויטרס

מנוחתו הסופית של הטרובדור: הבוקר (שישי) התעורר העולם לבשורה המרה על לכתו של הזמר והמלחין היהודי-קנדי, לאונרד כהן, בגיל 82. חברת "סוני" אישרה הערב כי כהן נפטר כבר ביום שני, ונטמן רק אתמול בטקס יהודי לפי כל כללי ההלכה.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

רב וחזן בקהילת "שער השמיים" במונטריאול, קנדה, אישר כי "בקשתו של לאנורד הייתה להיטמן באורח יהודי לצד הוריו, סביו והורי סביו".

הרב ציין גם כי ליד קברו הטרי של כהן, שכונה בפיהם "אליעזר", נאמרה תפילת הקדיש. "הוא היה בן הקהילה שלנו והוא חיי חיים מלאים ורבי אמונה ורוחניות", נמסר בהודעה מטעם הקהילה.

"איש חזון אמיתי". (צילום: רויטרס)
"איש חזון אמיתי". | צילום: רויטרס

"איבדנו את אחד מאנשי המוסיקה הנערצים ואחד מאנשי החזון הפורים ביותר", נכתב הבוקר בהודעה בחשבון הפייסבוק הרשמי של הזמר.

"הוא כתב עד רגעיו האחרונים באמצעות חוש ההומור המיוחד שלו", אמר בנו של כהן, אדם, שהיה שותף בהפקת האלבום האחרון של הזמר, שיצא באוקטובר האחרון. "אבי נפטר עם הידיעה שיצר את אחד מהאלבומים הטובים ביותר שלו".

מנהלו של כהן, רוברי קורי, הספיד את היוצר המוערך ואמר שעבודתו תעניק השראה לדורות. "אין דומה לו ביצירתיות, בתובנה ובכנות שלו", מסר בהצהרה. "ליאונרד כהן היה איש חזון אמיתי וקולו יהיה חסר".

זכה לשלל עיטורים ופרסים בחייו (צילום: רויטרס)
זכה לשלל עיטורים ופרסים בחייו | צילום: רויטרס

המכתב המרגש שכתב כהן לפני מותו: "גופנו מתמוטט, אצטרף אלייך בקרוב"  

מריאן יילן, שעלייה מבוסס השיר "Marianne", אחד השירים המפורסמים ביותר של כהן, נפטרה ביולי האחרון. ליאונרד כהן נפרד מהמוזה שלו וחזה את מותו שלו. 

ז'אן כריסטיאן מולסטד, יוצר דוקומנטרי וחבר של כהן, פרסם את המכתב שהעביר למריאן זמן קצר לפני מותה. "מריאן, הגיע הזמן שבו אנחנו באמת כל כך זקנים וגופנו מתמוטט. אני חושב שאצטרף אלייך בקרוב מאוד", כתב כהן במכתב. "תדעי שאני כל כך קרוב אלייך שאם תושיטי את ידך אני חושב שתגיעי לשלי".