כיממה לאחר היוודע תוצאות הבחירות, רבים בארה"ב עוד מעכלים את בחירתו של טראמפ לנשיא ואת נאום הניצחון המתון שלו. אחרי מספר שעות, גם קלינטון נשאה את נאום התבוסה וקראה לתומכיה לא לוותר על החלום. מה היה דומה ושונה בנאומים? ומי דיבר במילים "מסובכות" יותר? השווינו בין הטקסטים באמצעות אתר wordcounttools.com - וריכזנו עבורכם את הפרטים המעניינים ביותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

נאום הניצחון של טראמפ, שהתקיים בשעת לילה מאוחרת, כלל 1,701 מילים ב-192 משפטים. נאום הניצחון של קלינטון כלל 1,091 מילים ב-60 משפטים. 1,113 מילים בנאום של טראמפ היו בעלות הברה אחת בלבד, לעומת 714 בלבד אצל קלינטון.

בניגוד לתדמית לפיה נאומיה של קלינטון יותר אינטלקטואלים ושל טראמפ יותר "פשוטים", הניתוח גילה כי הטקסטים דומים במספר פרמטרים: לפי מדד דייל-צ'אל, רמת הטקסט של שניהם מתאימה לכיתות ט'י'. אורך מילה ממוצעת בנאום של טראמפ הייתה 4.4 אותיות, בעוד אצל קלינטון הנתון היה 4.5 אותיות. שיעור המילים ה"קשות" היה 21%, ואצל הילרי הנתון עמד על 29%.

מעריצי טראמפ חגגו (צילום: רויטרס)
מעריצי טראמפ חגגו | צילום: רויטרס

משפט ממוצע של טראמפ הכיל 8.9 מילים, כאשר המשפט הכי ארוך היה 64 מילים. אצל קלינטון משפט ממוצע הכיל 18.2 מילים, והמשפט הארוך ביותר היה 57 מילים.

באמצעות האתר wordcounttools.com בדקנו גם מה היו המילים הפופולריות אצל כל מתמודד. טראמפ אמר "אתם" (או "אתה") 47 פעמים, ו"אני" 40 פעם. המילה "אנחנו" חזרה על עצמה 34 פעמים, ו"אנשים" (או "עם") 24 פעמים.

המילים "Very" ו"Great", בהן אוהב טראמפ להשתמש, חזרו על עצמן 24 ו-22 פעמים בהתאמה. טראמפ הודה לקהל, לצוותו ולמשפחתו 22 פעמים - ואמר את המילה "מדינה" שמונה פעמים. 

צפו בקטע מדברי קלינטון (צילום: רויטרס, חדשות)
קלינטון ובעלה, הנשיא לשעבר, בנאום | צילום: רויטרס, חדשות

אצל יריבתו קלינטון המילה "אתם" (או "אתה") חזרה על עצמה 30 פעמים, ו"אני" 29 פעמים - פחות מהנאום של טראמפ, שהיה ארוך יותר. המילה "אנחנו" הופיעה בטקסט 28 פעמים, והמילה "מדינה" תשע פעמים - פעם אחת יותר מטראמפ. היא הודתה לקהל ולתומכיה "רק" שש פעמים, וגם הזכירה את העם והאנשים שש פעמים. אחת ממילות המפתח שלה במרוץ, "יחד", הופיעה גם שש פעמים - כמו המילה "קמפיין".