במה השתפרו בתי החולים? (צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF)
הוקפאה כירורגית. (אילוסטרציה) | צילום: SORAPONG CHAIPANYA, 123RF

צעירה בת 14 מבריטניה שחלתה בסרטן הפכה לילדה הבריטית הראשונה שתוקפא עד שתימצא תרופה למחלת הסרטן ממנה היא סובלת, "גם אם הדבר יקרה בעוד מאות שנים". בית המשפט במדינה אישר את בקשתה של הצעירה לאחר שאביה התנגד למהלך.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

גופתה של הצעירה הוקפאה לפני כחודש והוכנסה למיכל שישמור על טמפרטורת הגוף הנמוכה הדרושה להקפאה קריונגנית, תהליך בו רקמות נשמרות באמצעות הקפאה בתא אטום לחלוטין כך שניתן בעתיד יהיה להפשיר את הרקמה הקפואה ולהחזירה לחיים. בתוך המיכל בה הקופאה הצעירה, הממוקם במישיגן בארצות הברית, שוררת הטמפרטורה הממוצעת המקפיאה של 196 מעלות מתחת לאפס.

הצעירה בת ה-14 עמדה במרכזו של קרב משפטי בין שני הוריה הגרושים. אימה אישרה ותמכה בבקשתה של ביתה להקפיא את עצמה עד שתימצא תרופה, אך אביה, סירב לכך בתוקף ועל כן פנתה הקטינה לבית המשפט כדי שיכריע.

במהלך תקופת המשפט  כתבה הצעירה מכתב לשופט המסביר את בקשתה החריגה. "אני רק בת 14 ואני לא רוצה למות, אבל אני הולכת למות", כתבה. "אני רוצה לחיות ולחיות יותר זמן, ואני חושבת שבעתיד ימצאו תרופה למחלה שלי ויעירו אותי גם אם זה יקרה בעוד מאות שנים. אני רוצה את הסיכוי הזה, זו המשאלה שלי".