ברין. "עוד לא סולחת" (צילום: טוויטר)
העיתונאית דניאל ברין | צילום: טוויטר

כתבת של העיתון היהודי הנפוץ בארצות הברית "Jewish Journal" טוענת כי עיתונאי ישראלי מוכר תקף אותה מינית. הכתבת, דניאל ברין, גוללה בטור את ההתרחשויות במהלך פגישה במלון בארצות הברית שבה, לדבריה, ביצע העיתונאי את המעשים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

ברין תיארה את העיתונאי כ"אדם מוכשר ומוערך שחיבר כמה ספרים". לדבריה, המפגש ביניהם התקיים למטרת ריאיון בכדי לכתוב ספר חדש. הם קבעו להיפגש בשעת לילה במלון בלוס אנג'לס לאחר שלטענתה אמר לה כי לא מצא זמן אחר להיפגש עמה.

"הוא היה בארצות הברית למשך 48 שעות בלבד, ואמר שזה הזמן הפנוי היחיד שעומד לרשותו", סיפרה. "האמנתי לו. הוא אמר שהוא רוצה להכיר אותי יותר טוב והתחיל לשאול שאלות אישיות שגרמו לי לאי נוחות. לא חששתי. הוא דמות מוכרת, נשוי עם ילדים. אחרי שעניתי על השאלות הוא נע לעברי, תפס כמו חיה בחלק האחורי של ראשי ומשך אותי אליו".

"יש לי סידור עם אשתי"

בשלב זה ציינה ברין כי הרחיקה את ראשה מהעיתונאי, כדי להימנע מנשיקה. "אני לא מבינה", אמרה לו ברין. "אתמול, כשדיברת מול אנשים, סיפרת כמה אתה אוהב את אשתך". לדבריה העיתונאי הבכיר השיב לה: "יש לי סידור עם אשתי".

לאחר מכן סיפרה ברין כי העיתונאי הציע לה לעלות איתו לחדרו במלון, אולם היא השיבה: "אני לא חושבת שזה רעיון טוב". לדבריה, "הוא אמר לי: 'אנחנו לא חייבים לעשות סקס, אני רק רוצה לתת לך חיבוק'. עד אותו רגע הוא היה מישהו שהערכתי, ששמחתי שהשגתי את הריאיון עמו. היום הייתי עוזבת מיד, אבל אז, לפני מספר שנים, הרגשתי לכודה על ידי שליטה גברית".

ברין, שציינה כי חשפה את הסיפור לאור תלונות נשים נגד המועמד הפרובליקני דונלד טראמפ, סיפרה כי העיתונאי הציעה ללוות אותה לאחר המעשה למכוניתה - אולם היא סירבה. "בסופו של דבר אני בת מזל", אמרה, "כי על אף שהותקפתי מינית, לא נאנסתי או נפגעתי פיזית. נשים רבות לא יוצאות ממצבים כאלה. זה לא היה המקרה היחיד שבו גבר שראיינתי התייחס אליי כאל כיכר לחם חמה". בהקשר זה היא ציינה כי במהלך כתיבת המאמר המפורסם הראשון כי חוותה התעללות דומה מצד הבמאי ההולייוודי ברט ראטנר.