ההשראה להתנקשות בתערוכה? שבועיים לפני ששוטר טורקי ירה למוות בשגריר רוסיה באנקרה מול המצלמות - הטלוויזיה הממלכתית הטורקית שידרה פרק בסדרה עלילתית שבה נראה ניסיון התנקשות בקונסול ישראל במדינה.

לסיפורים הכי מעניינים והכי חמים – הצטרפו לפייסבוק שלנו

בפרק המדובר נראית קבלת פנים חגיגית בהשתתפות "דיפלומטים בכירים", בהם קונסול ישראל במדינה - וגם קונסול רוסיה. בשלב מסוים נראית אחת מהאורחות באירוע כשהיא שולחת את ידה לתוך התיק, שולפת אקדח ומכוונת אותו לעבר הקונסול הישראלי.

המאבטחים בסדרה יורים במתנקשת
המאבטחים בסדרה יורים במתנקשת | צילום:

בניגוד למה שהתרחש בהתנקשות בשגריר הרוסי, בסדרה מצליחים המאבטחים של הקונסול הישראלי לסכל את ההתנקשות כשהם פותחים באש לעבר המתנקשת והורגים אותה. לאחר מכן הם מגלים שבאקדח שבו השתמשה לא היו קליעים.

השלטון מאשר את תכני הסדרה

הסדרה, "סבדה - ציפור כנף", משודרת בערוץ הטלוויזיה הטורקי הממלכתי TRT ועוסקת במאבקים בתוך החברה הטורקית. כל פרקי הסדרה מאושרים על ידי שלטונו של ארדואן.

בתוך כך, בטורקיה הוטל איפול מוחלט על כל דיווח מחקירת ההתנקשות בשגריר הרוסי אנדריי קרלוב. עם זאת נודע כי בני משפחתו של השוטר שירה בשגריר טוענים כי שותפו לדירה היה מקורב מאוד לשר הפנים הטורקי. אותו שר היה מהראשונים שהגיעו לזירה לאחר ההתנקשות.

למרות המתיחות בין אנקרה לירושלים, אתמול דווקא התקיים אירוע שמצביע על התחממות מסוימת ביחסים בין המדינות. שגריר ישראל בטורקיה איתן נאה ושגריר טורקיה בישראל כמאל אוקם השתתפו יחד בטקס הדלקת נר רביעי באירוע של התאחדות יוצאי טורקיה ישראל שהתקיים בבת ים.