פעם שלישית תוך ארבעה ימים - רעידת אדמה באיטליה: רעש אדמה חזק בעוצמה של 6.6 דרגות הורגש הבוקר (ראשון) במרכז המדינה, כ-130 ק"מ מרומא, כך דיווח המכון הססמולוגי האמריקני. "הרגשנו את כל הבית זז ורצנו החוצה לגינה", סיפרה תושבת הבירה שגם בה הורגש הרעש. מספר בניינים נהרסו וכוחות ההצלה דיווחו על מספר בני אדם שנפצעו, אך אמרו שלפי שעה אין הרוגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרעש התרחש בעומק של 1.5 קילומטרים, במרחק 132 קילומטרים מעיר הבירה רומא ובמרחק כ-67 קילומטרים מהעיר פרוג'יה, אזור שבו הורגש הרעש הקודם במדינה - ביום רביעי האחרון.

מוקד רעש האדמה
מוקד רעש האדמה | צילום: גוגל

תושבים מבוהלים יצאו בריצה מבתיהם לעבר כיכרות העיר ובתמונות מאיטליה נראים צוותי חילוץ מסייעים לפנות את האזרחים. מרקו רינלדי ראש עיריית אוסיטה, אחת העיירות שנפגעו, אמר כי תושבים רבים באזור עזבו את בתיהם עוד לפני הרעידה הבוקר, בעקבות רעידות האדמה האחרונות והפחד כי יהיו נוספות. רינלדי עצמו בילה את הלילה במכוניתו. "הכול התמוטט, אני יכול לראות את עמודי העשן, זה אסון", אמר. "הגיהנום התפרץ לנגד עיני".

אלאנדרו פטרוצ'י, ראש העיירה ארקטה דל טרונטו שנפגעה ברעידת האדמה הקטלנית באוגוסט האחרון, אמר הבוקר כי "העיר נמחקה, הכול התמוטט". הוא הוסיף כי בעיירה לא נותרו תושבים רבים, מכיוון שהם ברחו לאחר הרעש הקודם. "המעטים שנותרו יצאו לרחובות", הוסיף פטרוצ'י. "עכשיו אנחנו הולכים לראות מה הנזק שנגרם".

 

מבנים רבים קרסו
מבנים רבים קרסו | צילום: טוויטר

"הרגשתי את האדמה זזה תחת רגליי", צייצה תושבת איטליה בחשבון הטוויטר שלה. עיתונאי איטלקי דיווח כי הרעידה הורגשה בעוצמה רבה גם בפירנצה, אחת הערים המתוירות במדינה. בעיר נורסיה נהרסו מספר בניינים, ביניהם כנסייה עתיקה.

"בגלל כל הרעידות בשבועות האחרונים מיד הבנתי מה קורה", סיפרה תושבת רומא צ'ינסיה ביללי. "רצתי לחדר של הבת שלי שלא תפחד. המיטות זזו, גם הספלים. מסכנים האנשים בנורצ'ה (העיירה שנפגעה ברעידה הקודמת), יש דיווחים ששוב נפלו שם מבנים. אנחנו בסדר, קצת מבוהלים, אבל בסדר".

לפני ואחרי הרעידה הבוקר
לפני ואחרי הרעידה הבוקר | צילום: טוויטר

ביום רביעי האחרון התרחשו שתי רעידות אדמה חזקות בזו אחר זו, והורגשו באזורים נרחבים במרכז המדינה. הרעידות זרעו אימה בתושבים שעדיין לא התאוששו מרעידת האדמה הקטלנית שאירעה בחודש אוגוסט.

הרעידות, שהורגשו בהפרש של כשעתיים זו מזו, גרמו להתמוטטות של מספר מבנים ישנים, בהם גם כנסיות כפריות היסטוריות שהיו ריקות באותה שעה. הרעידה השניה הייתה בעוצמה של 6.0 דרגות, והראשונה בעוצמת 5.4.

כוחות ההצלה מחפשים לכודים
כוחות ההצלה מחפשים לכודים | צילום: טוויטר

כשלוש שעות לאחר הרעידה הראשונה דיווח שר ההגנה האזרחית, פבריציו קורצ'יו, כי רק אדם אחד נפגע קל. הנתונים הראו כי הנזק הפעם היה רחוק מאוד מזה שנגרם מהרעידה הקודמת באוגוסט האחרון. אותה רעידה, שפקדה את המחוזות מארקה, לאציו ואומבריה, גרמה להרס רב בכמה ערים ולמותם של כמעט 300 בני אדם.