משרד של המפלגה הרפובליקנית הוצת בצפון קרוליינה (צילום: רויטרס)
צילום: רויטרס

מטה המפלגה הרפובליקנית שבקרוליינה הצפונית הוצת (הלילה) על ידי אלמונים שהשליכו בקבוק תבערה אל תוך אחד מחלונות המבנה. באירוע לא נפגע איש אך נזק כבד נגרם למבנה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

קירות המבנה בעיירה הילסבורו נשרפו בחלקם הגדול וכוסו בפיח. מעבר לבקבוק התבערה נרשם אירוע נוסף כשעל חזית מבנה אחר בעיירה הילסבורו רוססה הכתובת "נאצים רפובליקנים צאו מכאן או ש..." ולצידה רוסס צלב קרס.

מנכ"ל המפלגה הרפובליקנית בקרוליינה הצפונית דאלאס וודהאוס טען במסיבת עיתונאים כי האירוע הוא טרור פוליטי ואמר כי "אנשים כאן עובדים מסביב לשעון. זה נס שלא נפגע אף אחד".

המועמד הרפובליקני דונלד טראמפ מיהר להגיב לאירוע בעמוד הטוויטר שלו - וגם לא שכח לנגח את יריבתו. "חיות המייצגות את הילרי קלינטון ואת הדמוקרטים בקרוליינה הצפונית תקפו את המטה שלנו בגלל שאנחנו מנצחים", תקף טראמפ, שלאחר מכן צייץ כי אף אחד מפעילי המפלגה לא נפגע באירוע החמור.

גם המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון גינתה בחריפות את המעשה בעמוד הטוויטר שלה. "המתקפה על מטה המפלגה הרפובליקנית במחוז אורנג' היא מזעזעת ובלתי מתקבלת על הדעת. אני אסירת תודה על כך שלא היו נפגעים".

ראש עיריית הילסבורו טום סטיבנס, המשתייך למפלגה הדמוקרטית, גינה גם הוא את האירוע. "המעשה המטריד הזה הוא הרבה מעבר להשחתת רכוש אלא גם מאיים על הקהילה שלנו באמצעות אש ומסר של שנאה המערער את היושרה, הכבוד וההשתתפות הפוליטית", אמר סטיבנס.