כתובות נאצה על המטה שהוצת (צילום: המטה הרפובליקני, צפון קרוליינה)
מטה הרפובליקנים שהוצת | צילום: המטה הרפובליקני, צפון קרוליינה

דמוקרטים למען רפובליקנים: מטה של המפלגה הרפובליקנית בצפון קרוליינה הוצת אתמול (ראשון), ועל קירותיו רוססה הכתובת המאיימת "רפובליקנים נאצים, צאו מהעיר", לצד צלב קרס. על פי המשטרה המקומית, בקבוק ובו נוזל דליק הושלך אל תוך המטה והתנפץ בו, ולאחר מכן הוצת. למטה נגרם הרס רב וכל חומרי הקמפיין שהיו בו הושמדו, אולם לא היו נפגעים בנפש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק  

ההצתה גונתה על ידי רפובליקנים ודמוקרטים כאחד, כאשר תוך זמן קצר צייצה המועמדת הדמוקרטית קלינטון כי המתקפה כי "מחרידה ולא מתקבלת על הדעת". והיא לא היחידה: שישה אזרחים שהזדהו כדמוקרטים פתחו קמפיין מימון המונים במטרה לגייס עשרת אלפים דולרים לשיקום המטה במהירות האפשרית - וחצו את היעד תוך 40 דקות, כשגייסו יותר מ-13 אלף דולרים.

עמוד קמפיין גיוס ההמונים
עמוד קמפיין גיוס ההמונים | צילום:

"כדמוקרטים, אנחנו מתחילים את הקמפיין הזה כדי לאפשר למטה להפתח מחדש במהירות האפשרית", הסבירו בעמוד הקמפיין, "עד שתפתח חקירה, אנחנו לא יכולים לדעת מי עשה זאת או למה. לא משנה מה המסקנות יהיו, זו לא הדרך בה אמריקאים פותרים את המחלוקות ביניהם: אנחנו מדברים, מתווכחים, לפעמים צועדים וויתר מכל - מצביעים", המשיכו, "אנחנו לא פונים לאלימות בידי יחידים או המונים".

552 תורמים הספיקו לשלוף את הארנק לפני שהקמפיין נסגר, כרבים מהם תורמים בין חמישה ל-25 דולרים. "הקמפיין הזה הוא הדרך שלנו לומר בקול רם שכולנו בדמוקרטיה הזו ביחד, ושנעמוד יחד נגד אלה שרוצים להרוס אותה באלימות והפחדה", הסביר אחד מהיוזמים בראיון לאתר Buzzfeed.

"נעמוד יחד מי שרוצים להרוס את הדמוקרטיה" (צילום: המטה הרפובליקני, צפון קרוליינה)
"נעמוד יחד מי שרוצים להרוס את הדמוקרטיה" | צילום: המטה הרפובליקני, צפון קרוליינה

והמועמד הרפובליקני? דונלד טראמפ עצמו התייחס לאירוע כשעתיים אחרי קלינטון - והאשים אותה בהצתה. "חיות המייצגות את הילרי קלינטון והדמוקרטים בצפון קרוליינה הציתו את המשרדים שלנו במחוז אורנג' בגלל שאנחנו מנצחים", צייץ בטוויטר.