נזק למבנים עתיקים
נזק למבנים עתיקים | צילום:

שתי רעידות אדמה חזקות פקדו את איטליה בזו אחר זו הלילה (רביעי). רעשי האדמה החזקים, שהורגשו באזורים נרחבים במרכז המדינה, זרעו אימה בתושבים שעדיין לא התאוששו מרעידת האדמה הקטלנית שאירעה בחודש אוגוסט. עם זאת, עד כה לא דווח על הרוגים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

הרעידות, שהורגשו בהפרש של כשעתיים זו מזו, גרמו להתמוטטות של מספר מבנים ישנים, בהם גם כנסיות כפריות היסטוריות שהיו ריקות באותה שעה. הרעידה השניה הייתה בעוצמה של 6.0 בסולם ריכטר, והראשונה בעוצמת 5.4.

כשלוש שעות לאחר הרעידה הראשונה דיווח שר ההגנה האזרחית, פבריציו קורצ'יו, כי רק אדם אחד נפגע קל. עד כה כל הנתונים מראים כי הנזק הפעם הינו רחוק מאוד מזה שנגרם מהרעידה הקודמת באוגוסט האחרון. אותה רעידה, שפקדה את המחוזות מארקה, לאציו ואומבריה, גרמה להרס רב בכמה ערים ולמותם של כמעט 300 בני אדם.

החשש: קריסת מבנים ברעידה חזקה (צילום: רויטרס, חדשות)
נזקי הרעידה הקודמת | צילום: רויטרס, חדשות

סגן השר לשיתוף פעולה אזורי איוב קרא, ששהה באותה העת בוותיקן במסגרת משלחת ישראלית, אמר לאחר רעידת האדמה: "אני שמח לבשר ולהודיע שזה היה לא נעים לעבור את החוויה מורטת העצבים של רעידת אדמה בשעה שאנו בוותיקן אבל סמכנו על הכס הקדוש ששומר עלינו". בהמשך, הוסיף סגן השר הערה חריגה: "אני בטוח שהרעידה קרתה בשל ההחלטה באונסק"ו, אליה גם האפיפיור התנגד".