בקרוב תחנת רכבת על שם נשיא ארה"ב? (צילום: רויטרס, חדשות)
"הטענות מגוחכות". טראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

נשיא ארצות הברית הנבחר דונלד טראמפ אמר היום (ראשון) כי הטענה לפיה רוסיה התערבה בבחירות במדינה כדי להביא לניצחונו היא "מגוחכת", ואף דחה את הממצאים המודיעיניים שתומכים בכך.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

"אני חושב שזה פשוט עוד תירוץ", אמר לרשת פוקס האמריקנית. "אני לא מאמין בזה, כל שבוע יש עוד תירוץ". טראמפ אף טען כי הדמוקרטים מקדמים את רעיון ההתערבות הרוסית כדי להסביר את המפלה בבחירות.

לדברי טראמפ, אין דרך לדעת האם רוסיה אחראית לפריצה לשרתי הדואר האלקטרוני של אנשי הקמפיין של קלינטון. "אם לא תופסים אותם בשעת מעשה, לא יתפסו אותם", אמר. "אין להם מושג אם זה רוסיה או סין או מישהו אחר. זה יכול להיות סתם מישהו שיושב במיטה במקום כלשהו.

פוטין, ארכיון (צילום: רויטרס)
פוטין, ארכיון | צילום: רויטרס
הילרי סוחרת בקטינים: פייק ניוז (צילום: רויטרס, חדשות)
הפסידה בגלל התערבות רוסית? | צילום: רויטרס, חדשות

גורמים במפלגה הרפובליקנית ובמפלגה הדמוקרטית קראו לפתיחת חקירה של הממצאים של ה-CIA, לפיהם רוסיה נקטה באמצעים שונים, ביניהם גם פריצה למחשבים, כדי לעזור לטראמפ וכדי לפגוע במועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון במהלך הקמפיין.

הסנאטור הרפובליקני ג'ון מקיין והסנאטור הדמוקרטי צ'אק שומר הוציאו הודעה משותפת לפיה הם קוראים למאמץ מצד שתי המפלגות לחקור את הטענות ולהגן על המדינה מפני מתקפות סייבר. "הדיווחים האחרונים על התערבות רוסית בבחירות שלנו צריכים להדאיג כל אמריקני", נאמר בהודעה.