החשוד בפיגוע עבדול ראזק עלי ארטן
החשוד בפיגוע עבדול ראזק עלי ארטן | צילום:

גורמי אכיפת החוק הפדרלי בארה"ב העריכו לפנות בוקר (שלישי) כי אירוע הדריסה והדקירה באוניברסיטת המדינה של אוהיו שאירע אמש הוא פיגוע טרור. הערכה זו מבוססת על ממצאי חקירה ראשונית של האירוע ומניתוח עמוד הפייסבוק של המבצע, עבדול רזאק עלי ארטן, סטודנט ממוצא סומלי.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

בסמוך לאירוע שביצע, עלי ארטן ביקר בחריפות תקיפות מוסלמים והתלונן על כך בעמוד הפייסבוק שלו - דבר שהעלה את חשד החוקרים כי המניע לאירוע היה לאומני. עם זאת החוקרים מציינים כי עוד מוקדם לקבוע כי מדובר בפיגוע טרור באופן חד משמעי.

אירוע הדריסה התרחש בבוקר יום שני כאשר עלי ארטן דהר עם רכבו לעבר קבוצת הולכי רגל באוניברסיטת אוהיו. לאחר מכן יצא מרכבו חמוש בסכין והחל לדקור את העוברים ושבים. בשלב זה הוא נורה בידי קצין ביטחון לאחר שסירב להניח את הסכין. באירוע נפצעו בסך הכל 11 בני אדם בדרגות פציעה שונות.

שורים בזירת האירוע בקמפוס (צילום: wcmh, cnn)
שורים בזירת האירוע בקמפוס | צילום: wcmh, cnn

במהלך האירוע קיבלו הסטודנטים באוניברסיטה הודעה מההנהלה שבה נאמר: "יש ירי, האבקו או התחבאו". עדי ראייה סיפרו על מה שקרה מנקודת מבטם: "שמענו הרבה סירנות אחרי הירי", סיפר אנטוני פלזרנו, סטודנט ששהה בקמפוס. "הייתי בכיתה וכל אחד קבל הודעת טקסט בעת ובעונה אחת על הכוננות המיידית. אנחנו עכשיו במקלט בבניין הסמוך".

"יש הרבה ניידות משטרה ובמכבי אש ואמבולנס מחוץ לבניין", הוסיף עד הראייה. "השוטרים לובשים אפודות ונושאים כלי נשק גדולים. אני לא רואה מישהו הולך בתוך המבנה - יש כל כך הרבה שוטרים כאן.10"