חשד לטרור בהתרסקות מטוס קל בארה"ב: רשויות הממשל הפדרלי חוקרות את החשד לפיו תלמיד טיסה ירדני ריסק במתכוון מטוס קל בקונטיקט בארה"ב. כך דיווח מקור ממשלתי לסוכנויות הידיעות הערב (רביעי). באירוע נהרג התלמיד, מורה הטיסה נפצע קשה ושני בני אדם נוספים נפצעו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס התרסק אתמול בשעות אחר הצהריים במזרח הרטפורד בקונטיקט. באירוע נפצעו שני בני אדם שהיו על הקרקע בנוסף לטייס. הנוסע, פיראס פרייטך, שהיה תלמיד לטיסה ממוצא ירדני שהיה בטיסת התלמדות, נהרג בהתרסקות. הטייס, המורה, אריאן פרבאלה, פונה לבית החולים כשהוא סובל מפציעות קשות.

מיד לאחר האירוע עלתה הסברה כי לא מדובר בתאונה שגרמה להתרסקות, אך כעת נחקר ב-FBI גם החשד שמדובר בפעולת טרור. עוד עלה מהדיווחים בכלי התקשורת השונים כי הטייס הוא שטען לראשונה כי לא הייתה זו תאונה.

ההתרסקות - לא פעולה של טרור (צילום: רויטרס)
חשד לטרור | צילום: רויטרס

על פי פרסומים שונים, בין המורה לתלמידו פרץ ויכוח זמן קצר לפני ההתרסקות. בנוסף, ההתסקות עצמה התרחשה קרוב למשרדי קבלן של משרד ההגנה האמריקני. עם זאת, בחיפוש בביתו של פרייטך לא נמצאו עדויות לפעילות טרור אפשרית.

שני האנשים ששהו על הקרקע ונפצעו באירוע לא סבלו מפציעות מסכנות חיים. לדברי מפקד משטרת הרטפורד טימות'י ג'ורגנס אמר כי "זהו נס שלא נפגעו או נהרגו אנשים נוספים, מדובר באזור מאד עמוס בשעה זו של היום". בשל ההתרסקות, שפירקה את המטוס לגורמיו, נעקרו ממקומם עמודי טלפון במקום.

לדברי ג'ורגנס, המטוס ככל הנראה היה בדרכו חזרה בשעת ההתרסקות. הוא יצא משדה התעופה בהרטפורד. ג'ורגנס הוסיף כי רשות התעופה הפדרלית תחקור את המקרה.