גייזר בפארק ילוסטון (צילום: תם כינר)
גייזר בפארק ילוסטון | צילום: תם כינר

צעיר בן 23 הורתח למוות לאחר שנפל למעיין חם באתר הפארק הלאומי "ילוסטון" בארצות הברית ביוני האחרון. הצעיר ניסה לבדוק את טמפרטורת המים בבריכה המבעבעת במטרה לטבול בה ואז באופן טרגי החליק פנימה. דוח שהתפרסם השבוע חושף את פרטי המקרה הטראגיים.

לעדכונים נוספים ולשליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לחדשות 2 בפייסבוק

סאבל, אחותו של קולין נת'ניאל סקוט, אמרה שראתה אותו מתדרדר לתוך הנביעה החמה ליד הגייזר "פורק צ'ופ". גופתו מעולם לא נמצאה ועל פי הדיווח של מחלקת הפנים של ארה"ב גופתו ככל הנראה התמוססה במים החומציים בטמפרטורת רתיחה.

הדוח בן 60 עמודים התפרסם לציבור לראשונה השבוע, לבקשת התקשורת המקומית. על פי ממצאי התחקיר, האח והאחות עזבו את השביל המסומן ונכנסו לאזור מסוכן כשהם מתעלמים משלטי האזהרה הרבים הפזורים בפארק.

"האזור מגודר כדי למנוע ממבקרים להתקרב לאזורים מסוכנים וגם כדי לשמור על משאבי הטבע השבריריים", הסבירה לורנט וורס, סגנית הריינג'ר של הפארק. "בטיחות המבקרים חשובה לנו יותר מכל, זוהי סביבה מאוד לא סלחנית", הוסיפה.

"סביבה לא סלחנית" (צילום: תם כינר)
"סביבה לא סלחנית" | צילום: תם כינר

לורנט סיפרה לתקשורת המקומית כי האחים הלכו בכוונה לאותו אזור בו חשבו לטבול. "אני חושבת שהם קראו לזה 'טבילה חמה'", סיפרה. על פי הדוח האחות צילמה את כל הטיול, ובאופן טרגי תיעדה את מותו הנורא של אחיה בווידאו.

הפקחים בפארק וכוחות ביטחון נוספים שהוזעקו למקום לאחר שסאבל קראה לעזרה דיווחו כי ראו לרגע קצר את ראשו ופלג גופו העליון של קולין צף במעיין הרותח. רק הארנק ואחת הנעליים שלו נמצאו.

בכל שנה פוקדים כ-4 מיליון מבקרים את אתר ה"ילוסטון", הפארק הלאומי הראשון בארצות הברית. הפארק מתפרש על כ-8,000 קילומטרים מרובעים ממדינות וויומינג, איידהו ומונטנה. ב-2014 תייר הולנדי נקנס ב-3,000 דולר לאחר שמטוסו התרסק בשטח השמורה.