הילד שנהרג, איין גונזלס (צילום: sky news)
הילד שנהרג, איין גונזלס | צילום: sky news

ילד בן שלוש משיקגו נורה למוות שלשום (שבת) על ידי אחיו בן השש במהלך משחק "שוטרים וגנבים". מחקירת המקרה המזעזע עולה כי בן השש הושיט יד לעבר האקדח של האב במהלך המשחק - וירה לאחיו הפעוט בראש. מותו של איין סנטיאגו בן השלוש נקבע בבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

המשטרה המקומית דיווחה כי האקדח של האב בן ה-25 היה טעון והונח מעל המקרר. האב מיכאל סנטיאגו נעצר בחשד לסיכון ילדיו. הוא סיפר לשוטרים שקנה את הנשק להגנה עצמית כי היה בעבר חבר בכנופיית פשע ו"הלשין" על עבריין אחר במהלך משפט רצח.

העיתון המקומי "שיקאגו טריביון" דיווח כי האקדח היה "עטוף במכנסי פיג'מה מעל המקרר". על פי החשד, האב הצעיר אף הראה לבנו הבכור איפה האקדח נמצא, ובכך חשף אותו לכלי הנשק המסוכן.

מפקח המשטרה גארי מקראת'י טען כי המקרה המצער היה נמנע אם התנהגות האב הייתה שונה: "אם האקדח הזה לא היה בבית, הילד היה חי כיום. אנחנו רואים את זה שוב ושוב, יותר מדי מקרים".

העיר שיקגו ידועה כעיר שבה מספר מקרי הרצח הוא הגבוה ביותר בארצות הברית. בין החודשים ינואר-אוקטובר נרצחו 370 בני אדם, עלייה בהשוואה לשנה הקודמת. המפקח מקארת'י ניצב בפני מחאה הקוראת לו להתפטר בגלל האלימות הגואה בעיר, אך הוא הפנה אצבע מאשימה כלפי חוקי הנשק: "כל עוד החוקים לא תקיפים מספיק, הפושעים חוזרים לעיר תוך שבועות וכך גם מעשי הרצח".