מטוס בריטי חמק מפגיעת טיל בסיני (צילום: רויטרס)
מטוס בריטי חמק מפגיעת טיל בסיני | צילום: רויטרס

בצל הערכות הולכות וגוברות שפצצה הובילה להתרסקות טיסת מטרוג'ט בסיני לפני שבוע, הבוקר (שבת) נודע כי כבר לפני חודשיים חמק מטוס בריטי ברגע האחרון מפגיעת טיל לקראת נחיתה בשארם א-שייח'.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משרד התחבורה הבריטי אישר כי טיל חלף במרחק של 300 מטרים בלבד מטיסת "תומסון איירווייז" שעשתה את דרכה מלונדון למצרים כשעל סיפונה 189 נוסעים. על פי הדיווח, הטייס נאלץ לסטות בחדות לאחר שהבחין בטיל באוויר. לאחר התקרית נחת המטוס בשלום והנוסעים כלל לא ידעו על הסכנה שבה היו נתונים.

הרשויות בבריטניה העריכו כי לא מדובר היה בניסיון לפגוע במטוס אלא בטיל שנורה במהלך תרגיל של צבא מצרים. "חקרנו את התקרית בזמנו והגענו למסקנה שלא היה מדובר באירוע מכוון", אמר דובר של משרד התחבורה.

בחברת התעופה תומסון איירווייז אמרו כי דיווחו על התקרית לרשות התעופה הבריטית באופן מידי לקראת הנחיתה. "רשות התעופה ביצעה חקירה מקיפה ביחד עם גופי ממשל בריטיים אחרים ולאחר בחינת הפרטים, החקירה העלתה שאין סיבה לחשש ושבטוח להמשיך בטיסה", נמסר מחברת התעופה.

חלקי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני, אוקטובר 2 (צילום: חדשות 2)
שרידי המטוס הרוסי שהתרסק בסיני | צילום: חדשות 2

פעילי דאע"ש התרברבו: הפלנו את המטוס

בתוך כך דיווחה הלילה רשת NBC כי המודיעין האמריקני הצליח ליירט תקשורת בין פעילי דאע"ש בסיני לבין הנהגת דאע"ש בסוריה. בשיחה נשמעים הפעילים כשהם מתרברבים על הפלת המטוס הרוסי בסיני. לדברי גורם אמריקני רשמי, הפעילים אף סיפקו מידע בנוגע לאופן שבו הופל המטוס, אך הוא סירב להוסיף פרטים.

על פי הדיווח הצליח המודיעין האמריקני ליירט שיחה נוספת בין אנשי דאע"ש בחצי האי סיני עוד לפני התרסקות המטוס. בשיחה נשמע אחד הפעילים כשהוא מתריע על "משהו גדול באזור". עם זאת, הוא לא ציין באופן ספציפי מטוס.