למכירה: בקבוק אוויר קנדי (צילום: cnn)
למכירה: בקבוק אוויר קנדי | צילום: cnn

ספק אם זה יהיה הפתרון לזיהום האוויר בסין, ובכל זאת יש מי שרוכש בקבוקי אוויר מהרי קנדה. מה שכולנו מכירים כבדיחה מסרטים הפך למציאות בזכות חברה קנדית שהחלה למכור בקבוקים המכילים אוויר מפסגת שמורת סקי על הרי הרוקי הקנדיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

החברה Vitality התחילה עם ייצוא של 500 בקבוקי אוויר שנמכרו בחודש שעבר בסין תוך שבועיים. "עכשיו אנחנו מקבלים הרבה מאוד הזמנות לקראת המשלוח הבא, אנחנו מגיעים לאלפי לקוחות שמעוניינים לקנות את האוויר שלנו", אמר הריסון וואנג, מנהל צוות הייצוא של החברה ל-CNN. על פי הדיווח, בקבוק אוויר מהרי הרוקי נמכר ב-14-29 דולר, תלוי בגודלו.

זיהום אוויר בסין (צילום: חדשות 2)
סין מתקשה לנשום | צילום: חדשות 2

צפון סין, ובמיוחד הערים הגדולות באזור, נחנקות מזיהום אוויר המקשה על הנשימה ברחובות, במיוחד בחודשי החורף הקרים כשתחנות הכוח שורפות פחם לחימום התושבים. בשבוע שעבר, לראשונה, פרסמה בייג'ין "אזהרה אדומה" בגלל זיהום בלתי נסבל. בתי ספר נסגרו והתחבורה צומצמה בצו ממשלתי.

מוזס לם, מי שיזם את רעיון בקבוקי האוויר, חשב על מכירת אוויר לסינים אחרי שרכש אוויר בניחוח פירות ברשת ב-99 סנט. "רצינו לעשות משהו נחמד ומפתיע, החלטנו לראות אם אנחנו יכולים למכור אוויר", הוא סיפר. לדבריו, הוא נוסע לפסגת הרי הרוקי פעם בשבועיים וממלא שם את בקבוקיו.