רעידת אדמה בעוצמה של 7.7 דרגות מכה הבוקר (שני) את דרום אסיה. מוקד הרעידה בעיר ג'ארם שבאפגניסטן, צפונית לקאבול, סמוך לגבול פקיסטן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הרעידה ורעידות המשנה שבאו בעקבותיה הורגשו היטב גם בבירת הודו, דלהי, ובבירה הפקיסטנית איסלמבאד. על פי המכון האמריקני לרישום רעידות האדמה, מוקד הרעידה הוא בעומק של 213 קילומטרים.

בדרום מערב פקיסטן כבר דווח על יותר כ-40 הרוגים, באפגניסטן דווח על עשרות הרוגים נוספים, בניהם 12תלמידות בית ספר. סמוך למוקד הרעידה דווח על נזק שנגרם לתשתיות ולבניינים, מספר מבנים קרסו מעוצמת הרעידה.

העיר ג'ארם שבאפגניסטן שוכנת בחבל ההררי המרוחק הינדו קוש. הגעתם של כוחות הסיוע לאזור קשה מאוד, על אחת כמה וכמה בתקופה הגשומה שהביאה לחסימת חלק מהצירים בימים האחרונים. עבדאללה חומאיון דהקאן, מנהל כוחות החילוץ בפקיסטן, אמר כי "יש נפגעים רבים ויש הרס".

כתבי סוכנויות הידיעות בקאבול סיפרו שהרעידה הורגשה במשך 45 שניות שנמשכו כנצח. "קירות נסדקו, מכוניות התגלגלו לאורכו של הכביש ותשתיות קרסו", דווח. באיסלמבאד דווח שאנשים רצו בהיסטריה לרחובות וקראו פסקי קוראן. "התפללתי כשהרגשתי את הרעידה העצומה הזו מזעזעת לי את הבית, רצתי החוצה בבהלה", אמר מוניר אנוואר, תושב חבל פונג'אב.