בפריז אמורה הייתה להיערך מחר (שני) הפגנה גדולה למען המאבק בהתחממות הגלובלית לקראת הוועידה הבינלאומית שתיפתח בעיר, אלא שהמצב הביטחוני גרם לביטול ההפגנה, ובמקום מפגינים הוצבו בעיר נעליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

הצעדה בפריז אמורה הייתה למשוך לפחות 200 אלף בני אדם, אבל גורמי הביטחון בפריז הודיעו למארגנים כי בשל מאמצי האבטחה של הוועידה עצמה לאחר הפיגועים שאירעו החודש בעיר, אין מספיק כוחות ביטחון על מנת לשמור על ביטחונם של המפגינים.

מארגני ההפגנה קראו לאזרחי העולם לצאת ולהפגין דווקא עכשיו. "ברור שהטרור הוא איום רציני על החברה, אבל בהשוואה לסיכונים שיש בשינויי האקלים, אני חושב שבשינויים האלו יש איום גדול יותר על הקיום של האנושות", אמר הפעיל הסביבתי אדי לי מארגון 350.    

כ-2,300 אירועי מחאה של פעילי סביבה נערכים ברחבי העולם ומטרתם היא ללחוץ על 200 מנהיגי העולם שיגיעו מחר לפריז, לאמץ את ההגבלות על פליטת גזי החממה ולהתחייב להפחתת הפליטה בהסכמים מחייבים. הוועידה שתיערך בפריז אמורה להיות המשמעותית ביותר בנושא איכות הסביבה מאז ועידת קופנהגן שהתכנסה ב-2009. הוועידה ההיא נחשבה לכישלון משום שמשתתפיה לא הגיעו להסכמות של ממש ולא הושג תיאום בין המדינות בנושא.