המנהיגים הסכימו להחליף מידע (צילום: skynews)
הורה על הפסקת הטיסות למצרים. פוטין | צילום: skynews

החשד שמדובר באירוע טרור גובר, ברוסיה לא לוקחים סיכונים: שבוע לאחר התרסקות המטוס הרוסי שהובילה למותם של 224 נוסעים החליט נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, להפסיק את הטיסות למצרים עד שיתבררו הסיבות להתרסקות המטוס בסיני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ההחלטה של פוטין התקבלה לאחר שראש המודיעין בארצו, אלכסנדר בורטניקוב, המליץ לקרמלין על השעיית טיסות התיירים לשארם א- שייח' עד שיתבררו סיבת ההתרסקות. ככל הנראה ברוסיה מעונינים לבחון לעומק את הדיווחים השונים בעולם כי במטוס הוטמנה פצצה.

בינתיים, ההחלטה של פוטין יוצרת בעיות בשטח. ראש סוכנות התיירות הרוסית הודיע כי קרוב ל-45 אלף אזרחים רוסים נמצאים כעת במצרים, מה שייאלץ את הממשלה הרוסית למצוא דרך להשיבם לארצם.

רוסיה מצטרפת להחלטה של בריטניה להשעות את הטיסות לשארם א- שייח'. שלשום החליטו בממלכה להקפיא את הטיסות עד שמומחים בריטים יבחנו את סידורי הביטחון בנמל התעופה שם. בהודעה שפרסם משרד ראש הממשלה קמרון בנושא ביטול הטיסות נכתב כי ייתכן שהפיצוץ במנוע המטוס נגרם מפצצה שהוטמנה שם.

היום אף דווח כי אנשי המודיעין הבריטי קלטו תשדורות של פעילי דאע"ש בסיני המעידות על התכנון לפוצץ את מטוס הנוסעים הרוסי שהתרסק. "בחומרים שנאספו נמצאו סימנים שהצביעו על כך שפצצה הוטמנה במטוס"‎‏, דווח בממלכה.