יותר מאלף מהגרים נעצרו (ארכיון)
זינוק במס' הפליטים בשל תקיפות רוסיה | צילום: רויטרס

מאז הודיעה רוסיה כי תיקח חלק בהתקפות נגד ארגון דאע"ש בסוריה, ביצע חייל האוויר הרוסי יותר מ-500 התקפות אוויריות בשטח המדינה. כעת חושף האו"ם נתונים חדשים לפיהם 35 אלף בני אדם הפכו לפליטים מאז תחילת המתקפות האוויריות של רוסיה בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הבריחה הגדולה ביותר של פליטים מבתיהם התרחשה באזור העיר חלב בצפון מערב המדינה, שספגה התקפה קשה ביותר מצד חיל האוויר הרוסי.  העיר שהייתה מרכז מסחרי בעבר, הפכה זירת קרב ומאז שנת 2012 היא חצויה בין כוחות משטר אסד למורדים.

לפני כארבעה שבועות החלה רוסיה בהתקפות האוויריות במדינה. "כ-35 אלף איש העתיקו את מקום מגוריהם מאזור העיר חלב בעקבות ההפגזות", אמרה ונסה יוג'נין דוברת האו"ם מהמשרד לתיאום הומניטרי. "רבים מהם זקוקים בדחיפות לאוכל, מצרכים בסיסיים ומחסה לקראת החורף המתקרב", הוסיפה. מלבד חלב, המתקפות התמקדו בערים חומס ולטקייה.

ארכיון
עלייה במספר הקורבנות, סוריה (ארכיון) | צילום: חדשות

ברוסיה דיווחו כי ביממה האחרונה פגעו בהצלחה ב-60 מטרות של ארגוני הטרור דאע"ש וג'בהת אל-נוסרה המקושרת לאל-קאעידה. נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר כי "מתקפות אלו מוכיחות שרוסיה יכולה להכניע כל איום טרור שיעמוד בפניה". המלחמה בסוריה כבר גבתה את חייהם של יותר מ-250 אלף בני אדם והבריחה מיליונים מבתיהם, מאז החלה במרס 2011. בעוד רוסיה מתעקשת כי ההתקפות שלה מכוונות נגד מטרות של דאע"ש, המורדים בסוריה טוענים כי רוסיה פוגעת גם במוסלמים מתונים, ולא רק בארגונים ג'יהדיסטים.