המתמודד הרפובליקני לנשיאות ארצות הברית דונלד טראמפ ביקר את ראש הממשלה נתניהו, לאחר שזה גינה את אמירתו של טראמפ לפיה יש לאסור כליל על כניסת מוסלמים לארצות הברית. לדברי טראמפ בראיון לרשת CNN, "נתניהו גינה את הדברים בצניעות ואני חשבתי שזה היה סוג של בלתי הולם לגנות אותם, אבל זה בסדר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טראמפ, שעורר סערה כשאמר כי הוא כנשיא יחסום כניסה של מוסלמים למדינה, נשאל על ידי מגישי התכנית "פני האומה" של רשת CNN אם הוא לא רואה בעייתיות באמירתו. טראמפ ענה באופן חד משמעי כי "אני לא רוצה להיות 'פוליטיקלי קורקט' - לאומה שלנו יש בעיה, אנשים חיים בפחד".

בסקר חדש שנערך על ידי סוכנות הידיעות בלומברג בקרב הבוחרים הרפובליקנים במדינת אייווה, הסנאטור טד קרוז מתחזק במירוץ על חשבונו של טראמפ ופותח מולו פער של 10%. טראמפ, שעדיין מוביל בסקרים הלאומיים ולפי סקר רשת NBC אף שובר שיאים בפערים שהוא פותח אל מול מתחריו, אמר בראיון כי "לא אכפת לי מה אומרים הסקרים".

לדברי טראמפ, חבריו המוסלמים "מאוד מרוצים" מכך שהוא מעלה את סוגיית האיסלאם הקיצוני. "גם הם יודעים שיש בעיה". הוא חידד כי "הם לא תומכים באיסור הכניסה למוסלמים, אבל הם מרוצים שאני מדבר על קיצוניות - הגיע הזמן שמישהו ידבר על זה". עוד הצהיר כי "היחסים שלי עם הקהילה המוסלמית מצוינים, אנשים מהקהילה אמרו לי שאני עושה להם טובה. גם הם יודעים שיש כאן בעיה".