רגע ההודעה לנשיא
רגע ההודעה לנשיא | צילום: CNN

פריז, יום שישי, 21:17: 80 אלף אוהדים צופים במשחק הכדורגל בין גרמניה לצרפת באצטדיון ה"סטאד דה פראנס" כשלפתע נשמע פיצוץ עז מחוץ לאצטדיון. השחקנים נעצרים לרגע, אך ממשיכים במשחק - כשאף אחד מהם לא מבין עד כמה גדולה הדרמה שמתחוללת בחוץ. תוך דקות ספורות הבשורה מגיעה גם אל היציע - שם יושב לא אחר מנשיא צרפת פרנסואה הולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בוש מקבל את הבשורה 11/9
בוש מקבל את הבשורה 11/9 | צילום: רויטרס

דקות ספורות לאחר מכן כשהתברר שלא מדובר בזיקוקים אלא בפיגוע התאבדות שביצע אחד המחבלים שניסה להיכנס תחילה לאצטדיון, ניגש אחד מאנשי השירות החשאי אל הנשיא וסיפר לו על שאירע בעיר האורות. בתמונות שמתפרסמות בתקשורת הצרפתית נראה הרגע שבו הוא רוכן לעבר הולנד. בתמונה הבאה שצולמה שניות לאחר מכן, פניו של הנשיא מחווירות כשהוא מעכל את הבשורה: צרפת תחת מתקפה.

ההלם הראשוני לאחר קבלת הבשורה
ההלם הראשוני לאחר קבלת הבשורה | צילום: CNN

21:36: לאחר שפיצוץ נוסף נשמע מחוץ לשערי האצטדיון והשמועות כבר מתחילות לעבור בין הצופים, נלקח הנשיא הצרפתי אל חדר השליטה והבקרה - שם הוא מקיים את שיחת הטלפון הראשונה לאחר מתקפת הטרור, על מנת להתעדכן בנעשה. זמן קצר נוסף חולף והולנד מוצא מהאצטדיון. הוא ועשרות אלפי הצופים לא יודעים כי מתקפת הטרור הקטלנית נמצאת בשלב זה רק בראשיתה.

הולנד ביציע, שלשום
הולנד ביציע, שלשום | צילום: CNN

התמונות מתוך אצטדיון הכדורגל בפריז הזכירו לרבים את בוקר אסון התאומים ב-11/9 כשהנשיא האמריקני דאז ג'ורג' בוש קיבל את הבשורה על המתקפה שהכתה בארצו. זה קרה במהלך ביקור שערך בוש בבית ספר יסודי בפלורידה, ביקור שבמהלכו אף הקריא סיפור לתלמידי כיתה ב' בבית הספר. בוש שלא הבין את גודל האסון, נשאר דקות ארוכות בתוך הגן, הולנד לעומתו למד את הלקח ומיהר לפעול.

הולנד בשיחת הטלפון ביציע
הולנד בשיחת הטלפון ביציע | צילום: CNN