מטוס של חברת התעופה הצרפתית "אייר פראנס" שהמריא היום (ראשון) ממאוריציוס לפריז ועליו 473 נוסעים ואנשי צוות נאלץ לבצע נחיתת חירום בקניה, לאחר דיווח על "פצצה" שהתגלתה בשירותים. זמן קצר לאחר מכן התברר כי מדובר במטען דמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

טיסה 463 של חברת התעופה הצרפתית יצאה הבוקר ממאוריציוס לפריז על גבי מטוס בואינג 777 ועליו 459 נוסעים ו-14 אנשי צוות. זמן לא רב אחרי ההמראה יצרו הטייסים יצרו קשר עם מגדל הפיקוח בשדה התעופה הבינלאומי "מוי" בעיר מומבסה שבקניה וביקשו לבצע נחיתת חירום. דובר משטרה קניה צ'ארלס אווינו סיפר כי "המטוס ביקש אישור לבצע נחיתת חירום לאחר שחפץ חשוד כמטען חבלה התגלה בשירותים".

המטען שהתגלה על המטוס (צילום: טוויטר)
המטען שהתגלה על המטוס | צילום: טוויטר

במשטרת קניה אישרו כי החפץ שנמצא בשירותים והוביל לנחיתת החירום היה מטען חבלה. מיד עם הנחיתה הורדו כל הנוסעים ואנשי הצוות מהמטוס ולמקום הוזעקו מומחי חבלה. שר הפנים של קניה אמר בתדרוך לעיתונאים כי חבלנים בוחנים כעת את מטען החבלה וגילה כי הרשוית חוקרות מספר חשודים שהיו על סיפון המטוס. ברשות התעופה של המדינה אמרו כי בשדה במומבסה נגרמו עיכובים בלוח הטיסות.

בנואה לוצ'יני, אחד הנוסעים שהיו על המטוס, תיאר את הדרמה: "המטוס הנמיך לאט לאט והתחלנו להבין שמשהו לא בסדר. הצוות היה נהדר והרגיע את כולם. לא ידענו מה קורה. הידקנו את חגורות הכסא וחשבנו שמדובר בנחיתה בשל בעיה טכנית, אבל למעשה זה היה בגלל חפץ שנמצא בשירותים - אולי פצצה".