אוניברסיטת ברקלי בקליפורניה נחשבת לאחד ממוסדות ההשכלה הגבוהה המובילים בארה"ב, ולמרות זאת נראה שדגל ישראל מעורר שם תחושות קשות בהרבה מדגלו השחור של ארגון הטרור האכזרי בעולם - דאע"ש, כך לפחות עולה מסרטון חדש שהועלה לרשת ומעורר עניין רב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

עמי הורוביץ הוא איש תקשורת ויוצר דוקומנטרי יהודי-אמריקני, שהחליט לאחרונה לבחון עד כמה פוגעני סמלה הבולט ביותר של ארגון המדינה האסלאמית. הוא נעמד במקום בולט בקמפוס של המוסד החינוכי והחל לנפנף בדגל תוך שהוא קורא לארה"ב להפסיק בפעילותה כלפי הארגון. "אנחנו רק רוצים מדינה משלנו, למה אמריקה תוקפת אותנו, היא אחראית לרצח בעירק ובסוריה", הוא נשמע אומר.

למרות הדברים מעוררי המחלוקת, שנאמרים בזמן שארה"ב מנהלת מערכה מול ארגון הטרור במטרה למנוע את התפשטותו, נראה שהדברים לא הטרידו את הסטודנטים, שמרביתם בחרו להתעלם. אחד מהם אף ניגש אליו ומאחל לו הצלחה, בעוד אחר מעיר לו דווקא על כך שהוא מעשן בשטח הקמפוס.

הארגון עם הדגל השחור הניף דגל לבן (צילום: רויטרס, חדשות)
כבר לא מעורר מחלוקת? דגל דאע"ש | צילום: רויטרס, חדשות

על מנת לבחון האם מדובר באדישות או במפגן נדיר של סובלנות, החליט הורוביץ לחבוש כיפה לראשו ולגשת זמן קצר לאחר מכן לאותו מקום כשהוא נושא את דגל ישראל. הפעם כך נראה, התלמידים לא נשארו אדישים, ורבים מהם החליטו להתעמת איתו, לכנות אותו "תומך בטרור" ואף לקלל אותו בשל תמיכתו בישראל. "ישראל מבצעת פשעים", "שחררו את פלסטין" ו"אתה רוצח", אלה רק חלק מהעלבונות שהוא נאלץ לספוג במהלך הניסוי החברתי.

"לסטודנטים בברקלי יש ללא כל ספק אינטלקט רב, זו אחת האוניברסיטאות המובילות במדינה, אבל האם הם חכמים?", כתב הורוביץ בתגובה לחוויה יוצאת הדופן שעבר במקום. "ניגשתי לקמפוס כשאני חמוש בדגל שמסמל את הרוע הגדול ביותר שידוע כיום - דאע"ש. אם אלה האנשים הטובים והמבריקים ביותר שלנו, עלינו לפחד, לפחד מאוד".