הזוג דיוואני ביום חתונתם, שבועיים לפני הרצח (צילום: טלגרף)
הזוג דיוואני ביום חתונתם, שבועיים לפני ה | צילום: טלגרף

בית המשפט בדרום אפריקה זיכה את איש העסקים הבריטי שרין דוואני מרצח אשתו הטרייה במהלך ירח הדבש שבילו השניים במדינה, פרשה שחצתה יבשות. המשפט נערך אחרי שנים בהן התביעה ניסתה, במשך שלוש שנים, להביא את דוואני למשפט מבריטניה לדרום אפריקה באשמת רצח אשתו אנני. על פי התביעה, דוואני בן ה-34 הואשם בהזמנת רוצח שכיר כדי להרוג את בת זוגתו בנובמבר 2010.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

השופטת ג'נט טרוורסו טענה שהעדויות שהוצגו לפניה על ידי התביעה הן "חלשות" ו"אינן מספיקות". כבר מתחילת המשפט בחודש אוקטובר, דוואני הכחיש את ההאשמות נגדו וטען שלא היה לו שום חלק ברצח. אנני נרצחה בשעה שנסעה במונית בקייפטאון, שבועיים לאחר נישואיה. נהג המונית (שמו זולה טונגו) הודה בבית המשפט, כמה שבועות אחרי הרצח, ששכר שני אנשים לרצוח את אנני. הוא סיפר, אחרי שהגיע לעסקת טיעון עם התביעה, שהבעל - שרין, שילם לו לארגן את הרצח.

טונגו סיפר שהבעל ביקש ממנו שהרצח ייראה כמו חטיפה ושוד שהסתבכו. בתמורה לעדות, הנהג נשלח ל-18 שנים בכלא על חלקו ברצח. שותפיו קיבלו גם הם עונש מאסר ממושך, ואחד מהם מת בינתיים כתוצאה מסרטן בראשו. דוואני, איש עסקים מבריסטול שמחזיק במספר בתי אבות בבריטניה, חזר למדינה מיד אחרי הרצח וניסה להתנגד להסגרתו לדרום אפריקה בטיעונים של נזקים לבריאותו הנפשית. הוא אמר שמאז הרצח, הוא בדיכאון ואף ניסה לשים קץ לחייו.

בחודש אוגוסט האחרון, בית המשפט בבריטניה החליט שהוא כשיר לעמוד למשפט ושלח אותו לקייפטאון, שם המתין לו כתב אישום על קשירת קשר לביצוע רצח, חטיפה ושוד. היום הוא יכול לנשום לרווחה. בני משפחתה של רעייתו, שליוו את המשפט והטילו את האשמה על הבעל, טוענים כי "אנו מאוכזבים מאוד מהמערכת המשפטית כאן". הם הוסיפו שימשיכו לחפש צדק במוסדות משפטיים אחרים.