הכירו את ההמצאה שעשויה להציל את חייהם של חולי לב מסביב לעולם: רחפן-אמבולנס או "מגיש עזרה ראשונה מעופף", שפיתח סטודנט מהאוניברסיטה הטכנולוגית דלפט שבהולנד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלכס מומונט טוען שהרחפן שלו, שמצויד בדפיברילטור - מכשיר שמחזיר את הפעימות ללב על ידי מתן שוק חשמלי, לא צריך להתחשב בפקקי תנועה, ויכול לספק בתוך דקות ציוד הכרחי למי שסובל מדום לב. מומונט טוען שהרחפן שלו מסוגל להגיע לחולה בעשירית מהזמן שלוקח לאמבולנס. עבור חולי לב, הזמן שעובר עד לקבלת הטיפול עשוי להיות ההבדל בין חיים ומוות.

מגיע לחולה בעזרת הטלפון הנייד

"כשהתחלתי בפרויקט הזה, רוב הרחפנים שימשו למטרות ממש לא ראויות" מסביר מומונט. "רציתי לשנות את המצב, רציתי להראות שניתן להשתמש בטכנולוגיה הזו גם למטרות טובות, חקרתי את הנושא והבנתי שניתן להשתמש ברחפן במקום כלי רכב לשעת חירום".

הרחפן מסוגל למצוא חולים בעזרת אות שנשלח מהטלפון הנייד של החולה, ומותקנים עליו מצלמה ורמקולים. כך יוכלו מגישי העזרה הראשונה להנחות את הלוקה בדום לב כיצד עליו להשתמש בדפיברילטור.

מומונט, שהרכיב כבר אב טיפוס לפיתוח, מודע לבעיית אורך חיי הסוללה של הרחפנים. אך הוא טוען שבעיר כמו אמסטרדם ניתן לרשת את האזור כך שכל תושב יוכל להיות במרחק של דקה אחת מכל אזרח בעל לב שעשוי לחטוף דום לב בכל רגע.