בצל הסערה סביב פרשת התקיפות המיניות שביצע לכאורה הקומיקאי המפורסם ביל קוסבי, מציגה היום (חמישי) סוכנות הידיעות AP קטע מריאיון שנערך עם השחקן בתחילת החודש, שבו הוא נראה מנסה לשכנע את המראיין לא לשדר את תשובותיו המתחמקות לשאלות שנשאל על הפרשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הריאיון נערך עם קוסבי ועם רעייתו קמיל ב-6 בנובמבר ובמהלכו נשאל הקומיקאי על ההאשמות שהפנו כלפיו כמה נשים שטענו כי תקף אותן מינית. בסופו נראה קוסבי פונה למראיין ואומר לו: "אני יכול לבקש ממך משהו? ששום דבר מזה לא יפורסם. אני מאוד אעריך את זה אם זה ייגנז".

אחרי שנשים נוספות הצטרפו לתלונות נגד קוסבי וטענו שגם הן נפלו קורבן למעשיו, מה שהוביל לביטול סדרה בכיכובו שהייתה אמורה לעלות ברשת NBC ותכנית עליו ב"נטפליקס", התפרסם היום הריאיון - כולל הבקשה המביכה.

קוסבי ורעייתו. "אין לי דעה"
"מעריך אם זה ייגנז", קוסבי ורעייתו קמיל | צילום:

שלשום סיפרה דוגמנית העל לשעבר ג'ניס דיקינסון במהדורת חדשות הבידור "אנטרטיינמנט טונייט" כי קוסבי אנס אותה ב-1982, אז שודרה תכנית הלהיט בכיכובו "משפחת קוסבי". היא תיארה כיצד קוסבי נתן לה כוס יין וכדור, כי סבלה מכאבי בטן, ואחר כך התנפל עליה.

קוסבי בן ה-77 מסרב להשיב לשאלות הרבות בנושא שמעלה התקשורת. עורך דינו פרסם הודעה שבה נכתב: "במהלך השבועות האחרונים צפו ועלו האשמות לא מבוססות נגד קוסבי. העובדה שחוזרים עליהן לא הופכת אותם לנכונות".

שתי נשים - תמרה גרים וברברה באומן - טענו כבר לפני עשרות שנים שקוסבי תקף אותן ועכשיו, יותר מ-30 שנה אחרי, הציבור מגיב לראשונה.