סוף למאבקה המתוקשר של הצעירה למות בכבוד: בריטני מיינארד, אמריקנית בת 29 שסבלה מגידול סרטני ממאיר במוחה, מתה הלילה (שני) לאחר התאבדות בסיוע רופא. הצעירה, שבשבוע שעבר הסעירה את הרשת לאחר שאיימה להתאבד, הביעה תקווה שמשפחתה תהיה גאה בה על מאבקה למען המטרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

רופא במדינת אורגון סייע למיינארד לשים קץ לחייה - כך דיווח ארגון חברתי הפועל במדינה. "היא הלכה לעולמה בשלווה במיטתה, מוקפת במשפחתה הקרובה וביקיריה", הודיע ארגון "חמלה ובחירה" שסייע לצעירה לסיים את חייה.

בחודש ינואר האחרון אובחנה מיינארד כחולת סרטן, לאחר שהתגלה גידול סרטני ניכר במוחה. היא הודיעה מראש כי כאשר הכאב יהיה בלתי נסבל, היא תיקח תרופות מרשם בהיקף עצום על מנת לשים קץ לחייה. בריטני ובעלה עברו מאזור סן פרנסיסקו לאורגון כדי לנצל את "חוק המוות בכבוד" שקיים במדינה.

לאחר ההודעה על מותה, הוצף עמודה ברשתות החברתיות בהודעות תמיכה רבות: "תודה שסללת את הדרך לעתיד של מוות בכבוד - היית אור בוהק בעולם והותרת את חותמך", טען אחד הגולשים. לאחר שהודיעה כי תשים קץ לחייה ב-1 בנובמבר, כתבה הצעירה הספד לעצמה: "האנשים שעוצרים כדי להעריך את החיים ולהוקיר תודה הם המאושרים ביותר. אם נשנה את מחשבותינו, נשנה גם את העולם! אהבה ושלום לכולכם".

"אני אמות בחדר השינה, כשבעלי ואמי לצדי. אמות בשלווה וברקע יתנגנו שירים שאני אוהבת", אמרה בריאיון לטלוויזיה האמריקנית לפני כחודש. "אם מישהו יכול היה לתת לי תרופת פלא שתשאיר אותי בחיים ושאוכל ללדת ילדים לבעלי - הייתי שמחה מאוד. אני לא רוצה למות".