נס חנוכה בסידני, בני אלבז (צילום: פיסבוק)
נס חנוכה בסידני, בני אלבז | צילום: פיסבוק

הזמר הישראלי בני אלבז, שנמצא בסיבוב הופעות במזרח הרחוק, כמעט מצא את עצמו חלק מהחטופים בבית הקפה "לינדט" בסידני. בפוסט שפרסם בפייסבוק הוא כתב: "כמעט קרה הגרוע ביותר. נס חנוכה בסידני - כרגע בדרך לסינגפור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אלבז, שנחשב בעבר לזמר הבית של ש"ס, תיאר כיצד כמה דקות לפני השתלטות פעיל הג'יהאד החמוש על בית הקפה הוא יצא משם עם חבריו. "יצאנו משם כל החברים אחרי שישבנו שעה ורבע", כתב. "אחרי כמה דקות זה קרה!! נס חנוכה. אין משפט אחר!!!".

שלומי כהן, סוכנו של הזמר, אמר בשיחה עם חדשות 2 Online כי אלבז וכמה מאנשי צוות ההפקה נכנסו לקנות שתייה, ודקה אחרי שעזבו את המקום החלה הדרמה. "הם לא הספיקו לראות את החוטף", סיפר. "הם היו ממול כשהוא נכנס. הם עזבו את המקום מהר יחסית כי מיהרו לטיסה לסינגפור".

הפוסט שפרסם (צילום: פיסבוק)
הפוסט שפרסם | צילום: פיסבוק

ד"ר שחר בורלא, ישראלי שמתגורר בסידני סיפר בשיחה עם חדשות 2 Online כי עבר ליד בית הקפה כחמש דקות לפני תחילת האירוע - ב-9:40 שעון אוסטרליה. לדבריו, כוחות הביטחון סגרו את כל אזור המרכז העסקי הסמוך לבית הקפה ונעלו את כל בנייני המשרדים הגבוהים כך שאיש לא יוכל לצאת או להיכנס.

הוא סיפר כי בעת שנסע ברכבת בחזרה לביתו ועבר מעל בית האופרה המפורסם של סידני הכל נראה ריק מאדם והרחובות היו שוממים. החשש מפיגועים והמתיחות הרבה הביאו לפינוי של כל עובדי בית האופרה, בשל חשש למטען חבלה שהוטמן במקום.

"לא היה פה ב-20 שנים האחרונות אירוע כזה וזה מוזר", תיאר בורלא את התחושות. "אנשים לא רגילים לכאלה דברים. אני עובד במוסד יהודי ומיד תגברו את השמירה עליו".

"לא רגילים פה לדברים כאלה" (צילום: AP)
"לא רגילים פה לדברים כאלה" | צילום: AP

החוטף דרש לקבל דגל של דאע"ש

הדרמה באוסטרליה עדיין בעיצומה, לאחר שפעיל ג'יהאד חמוש השתלט הלילה על בית הקפה "לינדט" ומחזיק בעשרות בני ערובה במקום. כמה מבני הערובה צולמו כשהם מניפים דגל בצבעים שחור לבן עם כיתוב דתי בערבית, הדומה לדגל של ארגון דאע"ש, כפי הנראה לאחר שאולצו לעשות זאת על ידי החוטף. בשלב מסוים הצליחו חמישה בני ערובה להימלט מבית הקפה ונראו רצים לעבר כוחות הביטחון שצרים על המקום.

כלי תקשורת באוסטרליה מדווחים כי החוטף מחזיק בין 20 ל-30 בני ערובה בבית הקפה וכי כוחות הביטחון מנסים ליצור עמו קשר. משטרת סידני הודיעה כי חסמה את האזור וביקשה מהציבור שלא להתקרב למקום. לאחר שעות רבות ומתוחות, יצר החמוש קשר עם שלושה כלי תקשורת במדינה ודרש לקבל דגל של דאע"ש בתמורה לשחרור בן ערובה נוסף.