רגעי האימה בבית הקפה שהפך לזירת חטיפה: לפחות חמישה בני ערובה הצליחו לברוח מבית הקפה "לינדט" בסידני, בו מחזיק חמוש במספר לא ידוע של חטופים. ולפי המשטרה המקומית ממשיכים לכוון את נשקם לעבר החוטף. כלי התקשורת המקומיים תיעדו את בריחתן של בנות ערובה, עובדות בית הקפה שככל הנראה שוחררו על ידי החוטף, שביקש להזדהות בשם "האח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האירוע החל בשיא שעת העומס ונמשך אל שעות הערב והלילה, והחוטף יצר קשר עם המשטרה באמצעות בני הערובה. החוטף ביקש שיובא לו דגל של דאע"ש בתמורה לשחרור בן ערובה נוסף, כמו גם שיחת טלפון עם ראש ממשלת אוסטרליה טוני אבוט. לדברי בני הערובה, החוטף איים לפוצץ את בית הקפה אם לא ייענו דרישותיו.

כמה מבנות הערובה תועדו במצלמות כלי התקשורת שעוקבים בלי הפסקה אחרי הדרמה בבית הקפה מאז הלילה (שעון ישראל). המצלמות קלטו את פניהן של הנמלטות, עליהם ניתן לראות בבירור את הפחד.

על פי הערכת המשטרה והתקשורת, לפחות 15 בני אדם מוחזקים בבית הקפה הנמצא בלב אזור עסקים מרכזי בעיר האוסטרלית - כתב ערוץ 7 האוסטרלי, שנמצא בזירה כמעט מתחילת האירוע, בני הערובה עומדים בתורנויות של שעתיים סמוך לחלונות. 

החוטף הראשון בחטיפה בבית הקפה באוסטרליה
החוטף כפי שתועד | צילום:

שש שעות אחרי שהאירוע החל, שלושה אנשים נראו רצים החוצה מבית הקפה, חלקם עם סינרים למותניים עליהם מוטבע הלוגו של בית הקפה. זמן קצר לאחר מכן שתי נשים רצו מתוך בית הקפה, אחת אחרי השנייה - השתיים הגיעו תוך עשרות מטרים לזרועותיהם של אחד מעשרות אנשי הביטחון שנמצאים באזור. האזור כולו נחסם לתנועה, ומספר בניינים - בהם בית האופרה המפורסם - פונו מבני אדם.

קת'רין בורן ממשטרת דרום ווילס טענה שהחטופים ששוחררו עובדים עם המשטרה ומתארים ברגעים אלו את המצב בתוך בית הקפה. לדבריה, המשטרה נחושה להביא את הפרשה לסיום – ללא קורבנות.