מעל פסגת גורדי השחקים: הפעלולן האמריקני ניק ואלנדה הוא נצר לשושלת נועזת במיוחד - סבו נהרג בשנות ה-70 במהלך הליכה על חבל דק בין בניינים בהיותו בן 73. הלילה (שני) ואלנדה רשם את שמו בהיסטוריה, כאשר שבר את שיא העולם בהליכת חבל - לעיני קהל רב ומופתע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק 

אלפים התאספו בשיקגו על מנת לצפות בוואלנדה בן ה-35, שהלך בין שלושה גורדי שחקים על חבל דק - ללא רשת ביטחון או רתמה, בגובה של כ-180 מטרים. הפעלולן נעזר במוט ברזל דק לשמירה על שיווי המשקל, ולמרות חששות הקהל הנדהם הצליח לעבור בבטחה מבניין לבניין.

אלפים צפו בחשש (צילום: רויטרס)
אלפים צפו בחשש | צילום: רויטרס

הפעלול הועבר בשידור "כמעט ישיר" בערוץ דיסקברי, על מנת למנוע העברת שידור חי של אסון במידה ויקרה חס וחלילה. במהלך המסע בשחקים הוסיף ואלנדה אלמנט נוסף של סכנה, כאשר כיסה את עיניו. בסיום המופע שובר השיאים ואלנדה הודה למעריצים שהריעו לו והתפנה לחגוג את ההישג.

בתוך כשש וחצי דקות הלך ואלנדה מרחק של כ-120 מטרים, תוך שהחבל נמצא בזווית עולה חדה למדי. "אני אוהב את שיקגו והיא בהחלט אוהבת אותי - איזה קהל נפלא!", אמר עם הגעתו לבניין השני. בהמשך, צעד עם עיניים מכוסות למרחק של כ-30 מטרים במשך כדקה - "הייתה קצת רוח אבל זה בהחלט נסבל".

צפו בפעלול המסוכן (צילום: רויטרס)
בלי רתמה או רשת | צילום: רויטרס