מבט מבפנים למטוס בסכנת התרסקות: אתמול (שני) מטוס של חברת וורג'ין אטלנטיק מבריטניה לארצות הברית נאלץ לשוב על עקבותיו בשל תקלה בציוד הטכני. במהלך דקות ארוכות היה חשש כי המטוס ייאלץ לבצע "נחיתה לא שגרתית" שעלולה להוביל לאסון. את רגעי המתח, שהסתיימו לבסוף בשלום, תיעד אחד הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המטוס, מסוג בואינג 747, המריא מנמל התעופה גטוויק שבלונדון לכיוון לאס וגאס. לאחר זמן קצר התגלתה התקלה, והמטוס חג סביב נמל התעופה על מנת לנחות מחדש. ברגעים אלו תדרך צוות הדיילים במטוס את הנוסעים כיצד להיכנס לעמדת כריעה ולהגן על גופם.

בתיעוד שהעביר הנוסע ל"טלגרף" הבריטי נראה אחד הדיילים מסביר ברוגע לנוסעים שעליהם להתכונן ל"נחיתה לא שגרתית". דייל נוסף הסביר לנוסעים כי אין צורך לשים חגורות הצלה בשלב זה - "כשאתם שומעים את ההוראה, תתכופפו ותתאימו את ישיבתכם לזו שמתוארת בתדריך הבטיחות", הוסיף הדייל.

מומחים:
מטוס וורג'ין אטלנטיק - ארכיון | צילום: איי פי

הצוות הוסיף כי לאחר הנחיתה, על הנוסעים להישאר במקום ולהקשיב להוראות הקברניט, שיורה במידת הצורך על פקודת פינוי - "בינתיים הישארו רגועים, קראו את התדרוך ותתאמנו על עמדת הקריאה". לאחר מכן הסרטון עובר לרגעי הנחיתה הבטוחה והמוצלחת על אדמת לונדון. ברקע, נשמעת אישה בוכה וסירנות של רכבי החירום שהוצבו בשדה. החברה הודיעה כי "טיסה VS43 חזרה לנמל התעופה גטוויק בלונדון בגלל תקלה טכנית בציוד הנחיתה".