דאגת כלב: צוות אמבולנס בברזיל, שפינה צעיר חסר בית לקבלת טיפול רפואי, הופתע לגלות כי כלבו הנאמן והנחוש לא נטש אותו ורץ אחרי הרכב כל הדרך עד לבית החולים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחוות הנאמנות יוצאת הדופן תועדה אתמול (שני), לאחר שצוות פרמדיקים בעיירה טבטינגה הוזעק לטפל בצעיר חסר בית, שככל הנראה לקה בהתקף אפילפסיה ואיבד את הכרתו.

בזמן שעשו את דרכם אל בית החולים המקומי, הבחינו לפתע אנשי הצוות הרפואי בכלב קטן שרץ לצד הרכב בכל כוחו. בשלב זה הבינו הפרמדיקים כי מדובר בכלבו של הצעיר שאותו הם מפנים, שהיה נחוש שלא לנטוש את בעליו והחל לרדוף אחריהם.

צפו במרדף הנחוש של הכלב אחר האמבולנס שפינה את בעלי
הכלב "ספייק" מאבטח את מיטת בעליו בביה"ח | צילום:

המחזה המרגש נגע ללבם של אנשי צוות האמבולנס, שמטבע הדברים לא יכלו לעצור ולהתעכב אף לא לרגע אחד. "19 שנים אני במקצוע, ומעולם לא ראיתי משהו כזה", אמר אחד הפרמדיקים. "הנחישות של הכלבלב הזה כל כך ריגשה אותנו, שממש חששנו שהוא יידרס בדרך לבית החולים".

כשעצרו לבסוף בפתח בית החולים, עקף הכלב במהירות את האמבולנס ונעמד בהפגנתיות מול חזית הרכב כדי להבהיר שלא ירשה לו להמשיך בנסיעה. כשפתחו אנשי הצוות את דלת האמבולנס האחורית, זינק הכלב אל תוך הרכב במהירות והתיישב לצד בעליו. הצעיר, שהכרתו עדיין הייתה מעורפלת, הבחין בכלבו "ספייק" והחל בתגובה להראות סימני התאוששות.

גם צוות בית החולים לא יכול היה להתעלם מהמחזה הנוגע ללב, ואפשר לכלבלב המודאג להתלוות אל בעליו גם בחדר המיון. לאחר מספר בדיקות שערכו לו, הראה הצעיר סימני התאוששות מתקדמים ושוחרר כעבור שעות ספורות יחד עם חברו הטוב שלא הפסיק לכשכש בזנב.