השנאה בארה"ב במספרים: צפו (צילום: רויטרס)
תצטרפו? אנשי הקלאן בפעולה | צילום: רויטרס

מגמות ליברליות ב-KKK: הארגון שהפך שם נרדף לגזענות, הומופוביה ואנטישמיות - ופעל באלימות נגד שחורים בדרום ארה"ב במהלך 150 השנים האחרונות - מחפש לגוון את שורותיו וכעת הוא מוכן לקבל גם יהודים, שחורים והיספאנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שהגזענות אינה נחלת העבר באמריקה, עם נשיא שחור, מיעוט היספאני גדל ויהודים בעמדות השפעה דעותיו המכוערות של הארגון, שנודע עם השנים בראשי התיבות KKK, משכו עם השנים פחות ופחות בני אדם, וגם בחלקים הנידחים ביותר של אמריקה הם מתקשים לגייס חברים שישרפו צלבים באמצע הלילה.

ראש הארגון החליט לצאת למסע מיתוג מחדש, במסגרתו לא רק יתקבלו חברים חדשים אלא גם ישונה שמו ל"אבירי הרי הרוקי", ומטרתו תהיה "לפעול למען אמריקה חזקה" - במקום סתם שנאה חסרת תכלית. "עליונות לבנה זה הקלאן הישן, הקלאן החדש הוא לאמריקה חזקה", אמר ג'ון אבר, ראש הארגון.

חברי קלאן שמרנים יותר אומרים כי הם מתנגדים נחרצות לשינוי, וכי אבר עושה את הדברים כעת כי הוא רוצה לבנות לעצמו קריירה פוליטית. "האיש הזה פועל נגד כל מה שהקלאן מאמינים בו", אמר בראדלי ג'נקינס, פעיל קלאן ותיק.

הארגון נוסד אחרי מלחמת האזרחים האמריקנית על ידי חיילים משוחררים מצבא הדרום, שדרשו להחזיר את העליונות הלבנה לארה"ב שאחרי שחרור העבדים. במהלך השנים הם נקטו באלימות קשה, כולל רצח, בעיקר נגד שחורים. היום הארגון כולל כמה קבוצות קטנות שיש ביניהן קשר רופף, ועל פי ההערכות מתוך יש בכל הקבוצות הללו לא יותר מ-8,000 חברים.