זעזוע בבריטניה (צילום: AP)
זעזוע בבריטניה | צילום: AP

בריטניה סוערת בעקבות עדויות חדשות ומחרידות על רשת פדופיליה שפעלה במדינה בזמן כהונתה של מרגרט תאצ'ר והגיעה עד לצמרת הממסד במדינה. עדותו החדשה של ניק, גבר שטוען כי נפל בילדותו קורבן לאותם פדופילים, זעזעה את המדינה לאחר שסיפר כי היה עד לאונס ולרצח של שני ילדים על ידי חברי פרלמנט במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

חקירת רשת הפדופיליה החלה כבר ב-2012 והסתעפה ל-18 כיוונים נפרדים, על אף שעד כה נעצרו במסגרתה רק חמישה חשודים. מוקדם יותר השנה נחשף לראשונה חלק מסיפורו של ניק באתר הבריטי Exaro.

לדבריו, חברי רשת הפדופיליה - בהם חברי פרלמנט, שוטרים ובכירי במערכת הביטחון במדינה - נהגו לקיים "מסיבות" סאדיסטיות בבתי דירות מהודרים על גדות נהר התמזה, בהשתתפות ילדים בני 7-16. באחת מאותן פעמים, כך סיפר, היה עד למקרה שבו חבר פרלמנט אנס ילד ולאחר מכן חנק אותו למוות.

"צפיתי בדבר הזה בזמן שזה קרה", סיפר ניק על אותו ערב נורא ב-1980, לאחר שנהג אסף אותו וילד נוסף בן 12 והסיע אותם לדירה במרכז לונדון. "אני לא יודע איך יצאתי מזה בעצמי", הוסיף. לדבריו, חברי הרשת נהגו להשקות את הילדים בוויסקי בטרם החלה ההתעללות.

"אני מאמין שהסיפור של ניק אמין ונכון", אמר היום קני מקדולנד, בלש בכיר בסקוטלנד יארד שמוביל את החקירה אודות רשת הפדופיליה. "הוא שוחח עם חוקרים מנוסים וכולנו מאמינים למה שהוא מספר".

סיפורו המזעזע של ניק כולל לדבריו גם מקרה שבו הכו שני גברים למוות ילד צעיר, בזמן שחבר מכהן בממשלת תאצ'ר צפה בנעשה. הוא הוסיף כי במקרה אחד נדרס למוות ילד בן 10 או 11 בכוונת תחילה על ידי חבר ברשת הפדופיליה ב-1979.