כרית אוויר קטלנית. אילוסטרציה
כרית אוויר קטלנית. אילוסטרציה | צילום: AP

יצרנית הרכב היפנית הונדה פרסמה היום (חמישי) כי פיצוץ פתאומי בכרית אוויר הרג נהגת במלזיה. האירוע מצטרף לשורה של תאונות נוספות הקשורות לכריות אוויר תקולות ברכבי החברה, בהם נהרגו חמישה בני אדם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המכנה המשותף לכל הרכבים בהם נהגו חמשת ההרוגים הוא שכרית האוויר יוצרה על ידי חברה יפנית בשם טאקטה. "כרית האוויר באחת מהמכוניות שלנו התפוצצה שלא כצפוי, ואישה מלזית נהרגה", פורסם בהודעת מטה החברה בטוקיו. ארבעת המקרים הקטלניים הקודמים אירעו בארצות הברית.

בשל גילוי התקלה נאלצה ענקית הרכב לזמן לטיפול (ריקול) יותר מ-170 אלף כלי רכב ברחבי העולם, כדי לבדוק האם קיים בהם את הסיכוי לתאונה קטלנית - שמקורה חתיכות ברזל שפוגעות בנהג בעת התנפחות כרית האוויר ברכב.

יצרנית כריות האוויר עומדת כעת במבחן עם מספר תביעות ענק התלויות נגדה בבתי משפט ביפן. על פי החוק המקומי, ניתן להאשים את החברה בגרימת מוות ברשלנות בעקבות התקלה. מיליוני רכבים המיוצרים על ידי כמה מענקיות הרכב העולמיות, כמו טויוטה ו-GM זומנו לטיפול בעקבות התקלה בייצור כריות האוויר.

עובדים לשעבר בחברת טאקטה סיפרו לעיתון "ניו יורק טיימס" האמריקני כי כבר לפני עשור ערכו בחברה ניסויים סודיים לבדיקת את התקלה, אבל בכירים בחברה הורו להשמיד את המידע שנאסף על הכשל.