סברינה לפני 13 שנים (צילום: daily news)
סברינה לפני 13 שנים | צילום: daily news

אהבתו הבלתי מתפשרת של אב אמריקני הצליחה להחזיר אליו את בתו האובדת. גרג אלן מטקסס נלחם במשך שנים על כך שהמשטרה האמריקנית תשתף פעולה עם משטרת מקסיקו ותפעל לחילוץ בתו סברינה, שנחטפה על ידי אמה לוריין בגיל 4 והוחזקה בפרבר של מקסיקו סיטי. אחרי 12 שנים - יצא מבצע החילוץ לדרך והבת הוחזרה לארה"ב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמש הגיעה הדרמה המתמשכת לשיאה, כששוטרים פרצו לבית, חילצו את הנערה ועצרו את האם, ככל הנראה מעורערת בנפשה. סברינה הוטסה לעיר יוסטון והועברה למרפאה פסיכיאטרית לקראת האיחוד המרגש עם אביה.

"אני עומד לשאול אותה אם אני יכול לתת לה חיבוק", אמר האב בדמעות במהלך מסיבת עיתונאים שנערכה בשדה התעופה. "היא במצב קשה, אני מבין את זה ומתפלל שתבריא. היא לא חיה חיים רגילים במקסיקו עם אמה. היא לא הלכה לבית ספר והוחזקה בדירה מעופשת".

האם החוטפת , בשנים טובות יותר (צילום: daily news)
האם החוטפת , בשנים טובות יותר | צילום: daily news

סברינה היא היום נערה כמעט בת 17 ולאחר חילוצה היא נמצאת תחת מעקב צמוד וטיפול של פסיכולוגים במרפאת שיקום מיוחדת. "אין לנו לוח זמנים כרגע", אמר האב, "אבל אני מאוד רוצה שתגיע הביתה מוקדם ככל שניתן".

לוריין, גרושתו של אלן, ברחה עם סברינה ב-2002 ומיד אחרי היעלמותה הוא פעל ללא הרף בניסיון לאתרה. אלן פרסם מודעות, התראיין בכל כלי תקשורת אפשרי וסיפר כיצד האם איימה לחטוף את הילדה - ועמדה בהבטחה הנוראית. למרות שהייתה תחת מעקב קבוע של המשטרה ואף ישבה בכלא, תפסה לוריין טרמפ עם חבר והבת, וחצתה את הגבול למקסיקו.

סיפרה לבת שהן בורחות מהאב המתעלל  

לוריין, שמוחזקת עכשיו בבית כלא שמור, תואשם בחטיפה ובהתעללות. במשך השנים היא אמרה לבתה שהן בורחות ומתחבאות מהאב, שלדבריה נואף ומתעלל בה. אלן שחשש שהשתיים במקסיקו, חצה את הגבול, למד ספרדית והחל במבצע למציאת הבת.

רק ב-2003 הרשויות זיהו את האם במקסיקו סיטי, אבל היא הצליחה להימלט. לוריין שינתה את צבע השיער שלה ושל בתה, אימצה זהות בדויה והתיישבה בפרבר של הבירה המקסיקנית.

"היא מאוד חכמה ומחושבת", אמר אלן. "היא תכננה כל צעד". בסיוע של ה-FBI הוא יצר קשר עם הרשויות המקסיקניות, שקיבלו קצה חוט בשנה האחרונה. השבוע, אחרי מעקב של האב יחד עם שוטרים מקסיקנים אחרי האם, הסתער כוח משטרה מקסיקני על הדירה וניהל מאבק פיזי עם האם, שבמהלכו אף נפגע אחד השוטרים.

אלן ביקש להודות למשטרת מקסיקו ואמר: "הדבר הכי קשה עבורי היה ההכרה שאני יכול לנהל חיים בזמן שחיפשתי אותה. בשנתיים הראשונות עבדתי כל כך קשה בחיפושים שפשוט - התרסקתי. בלי המשפחה החדשה שלי , לא הייתי עושה את זה, לא הייתי שורד".